Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka Excellent Collection of Chocolates – Baron

Bombonierka Excellent Collection of Chocolates - BaronBombonierka Excellent Collection of Chocolates to okazjonalny produkt, który pojawia się w sprzedaży wyłącznie w okresie przed świętami Bożego Narodzenia – i to ogromny błąd, jaki robi Baron – producent tych wyjątkowo smacznych pomadek w deserowej czekoladzie! To produkt z Polski i jako niebywale dobry jakościowo powinien być mocno promowany i sprzedawany przez cały rok, a nie tylko jeden miesiąc w roku…

Bombonierka Excellent Collection of Chocolates - BaronCo więcej, jest niesłychanie trudno zdobyć tę bombonierkę, w internecie przy pobieżnym poszukiwaniu udało mi się trafić na ledwie jeden sklep mający na stanie ten produkt. A poza internetem, w klasycznych sklepach sieciowych? Nigdzie poza Auchan tego nie znalazłem. Trafiłem na tę bombonierkę przed rokiem i kupiłem w ramach eksperymentu jedno opakowanie i musiałem 12 miesięcy czekać, aż znów się pojawią, tym razem zakupiłem 10 opakowań!

Tu trzeba uważać, bowiem firma Baron ma zupełnie nieracjonalną politykę nie tylko marketingową, ale i wizerunkową, bo praktycznie w niezauważalny sposób różnią się lub wyglądają podobnie jak znacznie większa bombonierka świąteczna, która ma zupełnie różne smaki, już nie tak atrakcyjne w mojej ocenie. Zatem jak rozpoznać oryginał, o którym piszę? Cechą charakterystyczną jest waga 115g, przy czym sporo jest bombonierek Barona o tej wadze produkowanych na inne okazje. Powinna to być świąteczna wersja (jak wyżej na fotografii).

Bombonierka Excellent Collection of Chocolates - BaronA teraz coś o samych smakach. Po otwarciu unosi się intensywny zniewalający wręcz zapach. Jak widać na powyższym zdjęciu, są tu 4 dostępne rodzaje (po 3 sztuki każdej z pralinek). I tak od lewej smaki: orzechowy, grejpfrutowy, marcepanowy i kokosowy. Przy czym marcepanowy to tylko smak, bo nadzienie nie ma konsystencji typowej dla niemieckich produktów z marcepanem, bardziej chodzi o migdałowy smak. Całość oblana dobrą, specyficzną (na plus, choć nie potrafię wyjaśnić tego fenomenu) czekoladą deserową (min. 50% kakao). Jedynym mankamentem jest smak grejpfrutowy, który jak dla mnie nie jest najciekawszy (faktycznie bardzo rzadko w innych bombonierkach czy batonikach znajdziemy akurat takie nadzienie – w odróżnieniu od smaku pomarańczowego, który często jest wykorzystywany w różnych słodyczach).

Moim zdaniem firma Baron powinna bardziej się postarać i wypromować tego typu produkt, podmieniając przy tym smak grejpfrutowy na pomarańczowy i uczynić tę bombonierkę towarem całorocznym, no i więcej wysiłku włożyć, aby jej produkty znalazły się na półkach hipermarketów, bo obecnie zauważam tylko dwa rodzaje z szerokiej gamy przez nich produkowanych słodyczy czekoladowych.

Cena przyzwoita, bo bombonierka kosztowała w Auchan 5,16 zł, a jakość zasługuje na najwyższą ocenę!

Ocena ogólna (subiektywna) 5/5
Poziom słodkości – średni

Cena w promocji za opakowanie (Sklep Auchan, listopad 2014): 5,16 zł
Cena za kg: 44,87 zł
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów laskowych, włoskich, migdałów, pszenicy, jęczmienia i jaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *