Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Pralinetti duet of almond & hazelnut – Eichetti

Pralinetti duet of almond & hazelnut - EichettiPralinelli duet of almond & hazelnut to nieduża bombonierka o wadze 125g, która zawiera dwa rodzaje pralinek: z kremem z orzechów laskowych i migdałowym. Jest to produkt bliżej mi nie znanej firmy Eichetti Confect Spezialitaten z Niemiec. Zakupu tym razem nie dokonałem u handlujących towarami z Niemiec, a zwyczajnie w Almie.

Pralinki te posypane są małą ilością pokruszonych karmelizowanych orzechów.

Pralinetti duet of almond & hazelnut - EichettiElegancja tych pralinek podkreślana jest papierowymi obwolutami coś na styl muffinek, ale jeśli chodzi o wrażenia smakowe, to nic nadzwyczajnego. Owszem da się wyczuć subtelną różnicę między oboma smakami (w opakowaniu jest po 8 pralinek migdałowych i orzechowych), ale ogólnie to jak zjedzenie kawałka deserowej czekolady wzbogaconej dodatkowym smakiem, który stanowi jednolitą strukturę – nie ma tu mowy o różnorodności składników, nie ma także widniejących na opakowaniu całych migdałów i orzechów laskowych – te zwyczajnie zmielono i połączono z czekoladą w postać czekoladowo-kremową twardej konsystencji.

Cenowo raczej drogo, ale nie na tyle, aby sobie odmówić spróbowania tej przyjemności – może ktoś nawet wyżej oceni walory tego typu słodyczy.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Alma, sierpień 2014): 8,99 zł
Cena za kg: 71,92 zł
Liczba kcal w 100g: 580
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 47g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 39,9g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *