Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Ekskluzywne włoskie Le Praline – Feletti 1882

Ekskluzywne włoskie Le Praline - Feletti 1882Ekskluzywne pralinki z mlecznej czekolady nadziewane kremem kakaowym (43% kakao) i karmelizowanymi cząstkami nasion kakaowca – takie informacje można wyczytać z polskiej etykiety zakupionych w Almie pralinek. Oryginalna nazwa to Le Praline, towar z Włoch wyprodukowany przez Feletti 1882.

Dlaczego uznałem te słodycze za ekskluzywne? Przede wszystkim ze względu na niesamowite owalne opakowanie z twardego solidnego kartonu dwuczęściowego z pokrywką, do której przymocowano kokardę z dwiema białymi różyczkami (gdyby nie owalny kształt i kokarda, to pudełko nieco przypominałoby sztywne opakowanie markowych butów).

Ekskluzywne włoskie Le Praline - Feletti 1882Bombonierka świetnie nadaje się na słodki upominek i to nie z tych w miarę tanich, bo za opakowanie 200g należy zapłacić 37,90 zł. Zawartość, jak widać na poniższym zdjęciu, to zbiór cukierków (tylko jeden ich typ, brak tu różnorodności charakterystycznej dla typowych bombonierek) w kształcie kulki. Wyraźnie da się wyczuć 3 składniki, mleczną czekoladę, ciemne nadzienie (momentami przypomina nadzienie z Ferrero Roudnoir) i (w mojej ocenie) zbyt twarde kawałki karmelizowanych nasion kakaowca (czasem wyczuwalne kryształki cukru, ale i momentami kawałki przypominające w smaku łagodny pieprz).

Ekskluzywne włoskie Le Praline - Feletti 1882Mówiąc krótko – trudno dobrze ocenić ten produkt, bo pierwsze dwa składniki są zharmonizowane, trzeci zbyt twardy jak na moje zęby. Wada znosi się z elegancjią opakowania (nie spotkałem jeszcze równie dobrego, stylowego pudełka) i ostateczna ocena to 3/5. Cena jednak robi wrażenie i raczej drugi raz się już nie skuszę na zakup.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena w promocji za opakowanie (Sklep Alma, wrzesień 2014): 37,90 zł
Cena za kg: 189,50 zł
Liczba kcal w 100g: 542,3
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 54,9g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 32,9g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów laskowych, migdałów i glutenu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *