Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Pralines Selection – J. D. Gross

Pralines Selection - J. D. GrossMarka J. D. Gross, to niemiecka seria słodyczy produkowana w Niemczech dla sieci Lidl. Wśród jej wyrobów znaleźć można między innymi sporych rozmiarów bombonierkę Pralines Selection o wadze 300g, towar sprowadzany z Niemiec.

To bardzo zróżnicowane smakowo zestawienie, co nawet naocznie da się zauważyć. Między innymi rożek nugatowy, orzeszek na marcepanie (o, to jest ciekawe zestawienie), kalifornijska brzoskwinia i wiele innych smaków nadzienia (o różnych konsystencjach) w czekoladzie mlecznej, deserowej lub białej.

Pralines Selection - J. D. GrossSą też i czekoladki z płynnym alkoholem (np. koniak) w oprawie cukrowej oblane czekoladą. Co ciekawe wśród owych różnorodnych czekoladek są i takie, które bywają jakby niesłodzone. Duży plus za różnorodność smaków i konsystencji, za ciekawe wstawki marcepanowe i ładne opakowanie (dlatego nadaje się na całkiem spory słodki upominek), ale całościowo bez większego smakowego Wow, dlatego ocena przeciętna 2/5.

Pralines Selection - J. D. GrossNa uwagę zasługuje nieduża cena, bo za 300g opakowanie zapłaciłem zaledwie 15 zł u handlującego towarem z Niemiec, w Polsce jeszcze nie widziałem tego w Lidlu, ale rzadko tam bywam, więc nie mam pewności, czy może też da się znaleźć.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena w promocji za opakowanie (stoisko z produktami z Niemiec, wrzesień 2014): 15 zł
Cena za kg: 50 zł
Ostrzeżenia: zawiera alkohol, mleko, orzechy i wiele innych substancji, jak na różnorodną bombonierę przystało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *