Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka marcepanowa Feinste Confiserie-Marzipan Pralines – Fedora

Bombonierka marcepanowa Feinste Confiserie-Marzipan Pralines - FedoraKolejny zakup u handlarza sprowadzającego słodycze z Niemiec to wyjątkowa bombonierka marki Fedora. Wyjątkowość wynika nie tylko z tego, że produkty tej firmy uznawane są za wyjątkowo wysoką półkę słodyczy, ale także z faktu, iż jest to cała bombonierka różnych pralinek marcepanowych.

Pełna nazwa tej bombonierki o wadze 150g to Feinste Confiserie-Marzipan Pralines. Jak widać na zdjęciu opakowania, mamy do czynienia z aż sześcioma różnymi smakami pralinek w mlecznej czekoladzie, niektóre wyróżniają się szczególnie dodatkami, np. połówką orzecha włoskiego na wierzchu.

Bombonierka marcepanowa Feinste Confiserie-Marzipan Pralines - FedoraCo do samych walorów smakowych (np. ananasowy, pistacjowy, pomarańczowy) to w mojej ocenie te smaki różnią się tylko subtelnie – to ciągle odmiany marcepanu oblane mleczną czekoladą. A co za tym idzie, nie jestem zachwycony wyżynami smakowymi, jakie sobie obiecywałem za tę wysoką cenę 28 zł za opakowanie, co przekłada się na 186,67 zł za kilogram. Smaczne, ale bez fajerwerków, bywają lepsze produkty z marcepanem, zwłaszcza dla tych, którzy preferują jednak dodatek w postaci czekolady deserowej, a nie mlecznej.

Raz można kupić i spróbować ocenić samemu, ale ze względu na cenę nie polecam dopisywać do listy stałych zakupów.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (stoisko z towarami z Niemiec, lipiec 2014): 28,00 zł
Cena za kg: 186,67 zł
Liczba kcal w 100g: 504
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 53g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 28g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *