Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Selection of Fine Belgian Chocolates – Chocolaterie Duc d’O

Selection of Fine Belgian Chocolates - Chocolaterie Duc d'OBelgijskie czekoladki to zwykle dobra rekomendacja i tym przypadku również się sprawdziła. Opisywana dziś bombonierka w kształcie dużego (wysokiego, bo zawierającego dwie warstwy różnorodnych pralinek, jedną z nich uwidoczniłem na poniższym zdjęciu) pudełka została na etykiecie określona po angielsku jako Selection of Fine Belgian Chocolates, a jest to produkt firmy Chocolaterie Duc d’O z Belgii.

Selection of Fine Belgian Chocolates - Chocolaterie Duc d'OPolska etykieta określa tę bombonierkę o wadze 250g jako pralinki z wyselekcjonowanej belgijskiej czekolady. Smak rzeczywiście wyborny, a poszczególne pralinki wyprodukowano z różnych wersji czekolady od białej (min. 28% kakao), przez mleczną (min. 33% kakao) po deserową (min. 54% kakao) – do tego z różnymi nadzieniami, które w każdym przypadku były w pełni stonowane smakowo i jednocześnie dość umiarkowanie słodkie (np. marcepanowe, karmelowe, migdałowe, orzechowe, trufle w różnych smakach). Poniżej zdjęcie przedniej części pudełka, które dodatkowo jest opakowane w złoty papier i przewiązane sznurkiem pakowym, przez co wygląda niebywale elegancko i świetnie nadaje się na słodki upominek.

Selection of Fine Belgian Chocolates - Chocolaterie Duc d'OCena 39,90 zł jak na upominek przyzwoita, ale niemała w przeliczeniu na kilogram, bo to aż 159,60 zł. Ja kupowałem opakowanie w cenie promocyjnej po 29,90 zł w Almie i wszystkim polecam polowanie na ich opcje promocyjne towarów, których w innych sklepach nie uświadczymy.

Ocena ogólna (subiektywna) 4/5
Poziom słodkości – średni

Cena w promocji za opakowanie (Sklep Alma, wrzesień 2014): 39,90 zł (w promocji 29,90 zł)
Cena za kg: 159,60 zł
Liczba kcal w 100g: 536
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 54g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 34,9g
Ostrzeżenia: zawiera orzechy, migdały, może zawierać śladowe ilości glutenu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *