Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka alkoholowa Chocolate Liqueurs – Anthon Berg

Bombonierka alkoholowa Chocolate Liqueurs - Anthon BergTym razem wyjątkowy produkt przypominający zestaw buteleczek alkoholi z minibarku z pokoju hotelowego. Oczywiście rozmiary są mniejsze, ale faktycznie zawartość jest taka, jaką widać na etykiecie aluminiowego opakowania każdej z minibutelek. Różnica jest też znaczna, bowiem nie szkło, a deserowa czekolada zamyka całość zacnego trunku. Mowa tu o bombonierce alkoholowej Chocolate Liqueurs wyprodukowanej przez firmę Anthon Berg z Danii.

Bombonierka alkoholowa Chocolate Liqueurs - Anthon BergTo stosunkowo spore opakowanie wagowo (250g), jednak nie ma charakteru typowych płaskich bombonierek, a raczej coś zbliżonego do sztabki złota, z przezroczystym okienkiem, tak aby można było podziwiać dwa rzędy usadowionych w podstawce 16 buteleczek.

Bombonierka alkoholowa Chocolate Liqueurs - Anthon BergNa uwagę zasługuje wyjątkowo smaczna czekolada deserowa (min. 50% kakao) jak i markowe alkohole jak choćby Jim Beam, ale i nasz Sobieski! Co ważne, nie ma tu żadnego izolatora z cukru, co czasem przytrafia się w produktach z płynnym alkoholem, a w mojej ocenie taki cukier jest negatywnym dodatkiem.

To dość drogi produkt (w przeliczeniu 138 zł za kg), ale za to świetnie nadaje się na słodki upominek dla konesera mocnych trunków.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena w promocji za opakowanie (Sklep Alma, wrzesień 2014): 34,50 zł
Cena za kg: 138 zł
Masa kakaowa min. 50%
Liczba kcal w 100g: 460
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 56g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 24g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *