Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Tiamo Cognac-Sahne/Amaretto – Sarotti

Tiamo Cognac-Sahne/Amaretto - SarottiKolejny produkt sprowadzany z Niemiec, to truflowe praliny z alkoholem (nie płynnym, ale daje się wyczuć zarówno jego zapach po rozpakowaniu pudełka, jak i w smaku) niemieckiej firmy Sarotti. Opisuję jednocześnie dwa smaki (z większej puli), bo chciałem je omówić zwłaszcza w odniesieniu do różnic między czekoladą deserową a mleczną. Pierwsze opakowanie to właśnie produkt w deserowej czekoladzie (min 60% kakao): Tiamo Cognac-Sahne czyli z kremowym nadzieniem truflowym i koniakiem. Drugie opakowanie zawiera pralinki o smaku Amaretto i są one oblane mleczną czekoladą (min. 30% kakao) – foto poniżej, pralinki jeszcze zapakowane w folię.

Tiamo Amaretto - SarottiJako że jestem zwolennikiem deserowej czekolady, to ta opcja z koniakiem bardziej mi smakowała (zdjęcie poniżej). Ogólnie należy uznać (zwłaszcza Amaretto) za dość słodkie w smaku o przyjemnej konsystencji i spójnych składnikach smakowych. W każdym przypadku opakowania zawierają 125g słodyczy, a płaciłem za nie 13 zł, choć na allegro widzę nawet ofertę po 10,90 zł za opakowanie.

Tiamo Cognac-Sahne - SarottiNiewiele jest na rynku tego typu produktów o zabarwieniu alkoholowym (5% zawartości) zmiksowanym w pralince (częściej są to słodycze zawierające płynny alkohol). Dlatego warto je wypróbować, a może znacie jakiegoś smakosza trunków, wówczas można mu taką bombonierkę podarować jako drobny słodki upominek. Poniższe dane dotyczą wersji z koniakiem:

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki (amaretto) oraz średni (cognac-sahne)

Cena w promocji za opakowanie (Allegro, wrzesień 2014): 10,90 zł
Cena za kg: 87,20 zł
Masa kakaowa min. 60%
Liczba kcal w 100g: 500
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 46,4g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 29,5g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *