Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Batonik Nocciolatte – Lindt

Batonik Nocciolatte - LindtBatonik Nocciolatte tytana rynku światowych słodyczy – szwajcarskiej firmy Lindt jest produktem o wadze 40g oblanym mleczną czekoladą. Jak na batonik o wydzielonych częściach ma nieco nietypowy ich kształt półkul. Ma to związek z wnętrzem zawierającym cały orzech laskowy (13% zawartości) otulony rewelacyjnym kremem orzechowym. A wszystko to znajduje się na dość grubej podstawie czekoladowej. Z mojego punktu widzenia zbyt duża jest ta warstwa, gdyż czuje się spore dysproporcje smakowe między różnorodnością wnętrza batonika, a jego otoczką, która dominuje smakiem typowej mlecznej czekolady od Lindt.

Dla tych, którzy lubią smak mlecznej czekolady Lindt (taki sam jak w czerwonych Lindor), produkt warty polecenia! W końcu to drobiazg i świetnie nadaje się na słodki upominek dla kogoś przez nas wyjątkowo lubianego.

Jak wiadomo, szwajcarska firma bardzo się ceni, co sprawia, że nie wszędzie można kupić ten batonik. W Almie kosztuje zbyt drogo, ale widywałem go czasami w różnych hipermarketach, takich jak Tesco czy Auchan zdecydowanie taniej.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5

Cena za opakowanie (sklep Alma, grudzień 2012): 4,59 zł
Cena za kg: 114,75 zł
Masa kakaowa min. 30%
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości migdałów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *