Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Crispy Belgian Chocolate Cups – Noble Chocolates NV

Crispy Belgian Chocolate Cups - Noble Chocolates NVMuszę przyznać, że pierwszy raz mam do czynienia z czekoladkami w tej specyficznej stylistyce „Cups”, czyli filiżankowego naśladownictwa wyglądu słodyczy. Omawiany tu produkt to Crispy Belgian Chocolate Cups wyprodukowany w Belgii przez Noble Chocolates NV. Kupiłem te czekoladki tylko dzięki sporej promocji w Almie (zniżka 50%!), bowiem standardowa cena jest wręcz nieprzyzwoita, a ma ją chyba usprawiedliwić motto znajdujące się na opakowaniu „Forget your worries of every day with these delicious”.

Crispy Belgian Chocolate Cups - Noble Chocolates NVTo małe eleganckie pudełeczko zawiera tylko 3 takie czekoladki-filiżanki, całość waży zaledwie 42g. W smaku bardzo słodkie, rozpływające się w ustach (i w palcach nawet po wyjęciu z lodówki!, choć sugerowana temperatura przechowywania to między 15 a 18 stopni C). To oblane mleczną czekoladą dwie warstwy kremowego, lekko piaskowego nadzienia z umieszczonym w środku sporej wielkości orzechem laskowym, a wszystko posypane odłamkami orzechów (łącznie zawartość orzechów laskowych to 16%) i migdałów.

Całość mimo kilku składników wydaje się mieć jednolity niekontrastujący smak (zwykle wolę jednak nieco odmienne smaki poszczególnych składników, choć też bez przesady) – mówiąc krótko, nic nadzwyczajnego, a już na pewno nie zasługującego na tak wysoką cenę. Nie zawsze bowiem cena i kraj pochodzenia (Belgia) są gwarantem wyjątkowych doznań smakowych.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena w promocji za opakowanie (sklep Alma, lipiec 2014): 14,90 zł (7,45 w promocji)
Cena za kg w promocji: 354,76 zł
Ostrzeżenia: zawiera orzechy laskowe, migdały, gluten, mleko oraz śladowe ilości innych orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *