Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Cukierki Wolfgang A. Mozart Schokis

Cukierki Wolfgang A. Mozart SchokisOmawiane cukierki Wolfgang A. Mozart Schokis sprzedawane są w eleganckim opakowaniu i nie jest ono przeznaczone na nasz krajowy rynek. Dlatego na naklejce umieszczono dodatkowy opis w języku polskim: Czekoladki z truflowo-pistacjowo-marcepanowym nadzieniem ze świeżych zielonych pistacji, migdałów oraz bogatych w orzechy laskowe pokrytych gorzką czekoladą. Od siebie mógłbym dodać, że jest to czekolada deserowa (60% kakao), a nie gorzka w smaku. Ilościowo składnik truflowy 26%, a czekolada stanowi 55%. Pozostałe 19% to mieszanka pistacjowo-marcepanowa.

Cukierki Wolfgang A. Mozart SchokisCo do smaku nadzienia, to wyjątkowo trudno podsumować, bowiem opisana mieszanka trzech składników daje coś niepowtarzalnego, wyczuwalny jest posmak spotykany w produktach marcepanowych a także minimalnie zabarwiony alkoholem. Jedno jest pewne, jest to lekki produkt, który sprawia, że chce się sięgnąć po kolejny kawałek (każdy cukierek pakowany jest osobno w ozdobną folię z wizerunkiem Mozarta.

Cena jest niestety stosunkowo wysoka, choć produkt kupowałem w promocji (sklep Alma), ale jeśli ktoś poszukuje nowych smaków, to powinien sam się przekonać czy warto kupić taką 100g paczkę siedemnastu cukierków nawet za tak wysoką cenę.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena w promocji za opakowanie (sklep Alma, kwiecień 2014): 10,90 zł (14,90 poza promocją)
Cena za kg w promocji: 109,00 zł
Masa kakaowa min. 50%
Liczba kcal w 100g: 526
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 44,4g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 35,1g
Ostrzeżenia: zawiera orzechy laskowe, pistacje, migdały oraz śladowe ilości pszenicy i jaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *