Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Crispy Orange – Hamlet

Crispy Orange - HamletCzekoladowe chrupkie płatki o smaku pomarańczowym sprzedawane są w ładnym pionowo stojącym opakowaniu o wadze 125g. Crispy Orange (36 chocola’s) produkowane są w belgijskiej fabryce słodyczy Hamlet. To już nie pierwszy produkt zawierający belgijską czekoladę, który opisuję, nie pierwszy też o smaku pomarańczowym. Nie pierwszy też w postaci płatków – ale jeśli zebrać do kupy te wszystkie cechy, to można uznać całość za produkt wyjątkowy, łatwo nadający się do poczęstunku.

Crispy Orange - HamletNa uwagę prócz czekolady mlecznej (min. 35% kakao) i postaci lekkich płatków zasługuje też dodatek – czyli owa chrupkość, dodajmy lekka chrupkość (uzyskana dzięki użyciu prażonego ryżu w małych kawałkach) nie powoduje nadmiernego „zgrzytania zębami” jak w przypadku niektórych produktów z dodatkiem kryształków cukru.

Jak na mleczną czekoladę, to nie można tu wyczuć nadmiaru mleka w proszku – przez co dla pasjonatów posmaku pomarańczowego to propozycja godna polecenia. Jak zawsze przy tego typu niecodziennym towarze (jakby jakąś trudnością podnoszącą koszty produkcji miało być używanie pomarańczowego aromatu) cena nie należy do tanich, zwłaszcza że sprzedaż prowadzona jest w droższych sklepach pokroju Alma czy Piotr i Paweł.

Warto zaznaczyć, iż sprzedawane są w tej samej serii i inne smaki: miętowe, karmelowe, migdałowe itp.

Ocena ogólna (subiektywna) 3+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (sklep Alma, kwiecień 2014): 7,99 zł
Cena za kg: 63,92 zł
Masa kakaowa min. 35%
Liczba kcal w 100g: 534
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 54,7g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 31,3g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości mleka i orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *