Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Edelbitter (Creation 70%) Mousse Orange – Lindt

Edelbitter (Creation 70%) Mousse Orange - LindtDziś opis czekolady firmy Lindt o dwóch nazwach w zależności od kraju produkcji. Różnią się też nieco opakowania, ja wybrałem fotografię wersji przeznaczonej na rynek niemiecki, bo taką kupiłem od osoby sprowadzającej tego typu towary z Niemiec (dużo mniejsze ceny ma od tych oferowanych przez nasze hipermarkety). Krajowa nazwa to Creation 70% Mousse Orange, a wersja niemiecka ma na opakowaniu oznaczenie Edelbitter Mousse Orange.

Edelbitter (Creation 70%) Mousse Orange - LindtWyjątkowość tej czekolady wynika z kilku faktów. Na pewno ze względu na większą od standardowej wagę 150g i eleganckie kartonowe opakowanie (no i sama marka, a wraz z nią niemała cena w okolicach 12 zł) czekolada ta nadaje się na skromny słodki upominek.

Pod względem smakowym też można uznać ten produkt za wyjątkowy, jest to bowiem gorzka czekolada (ale nie przesadnie gorzka, min. 70% kakao) nadziewana musem czekoladowym ciemnym (21%) i nadzieniem pomarańczowym (20%) – to dane z polskiego opakowania, w wersji niemieckiej te proporcje wynoszą odpowiednio 18% i 26%, a czekolada gorzka ma tyle samo procent kakao.

Bardzo ciekawy smak nadaje tej czekoladzie owo pomarańczowe nadzienie o dość subtelnym smaku i charakterze galaretkowatym bardziej niż płynnym, jakby to wynikało ze zdjęcia na opakowaniu. Ciekawe, spójne połączenie trzech składników na pewno warte jest spróbowania, aby samemu przekonać się co do jakości tej czekolady.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Tesco, wrzesień 2014): 11,99 zł
Cena za kg: 79,93 zł
Masa kakaowa min. 70%
Liczba kcal w 100g: 536
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 49g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 33g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów laskowych, migdałów, mleka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *