Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Mleczna czekolada z mango Summer Venture India – Heidi

Mleczna czekolada z mango Summer Venture India - HeidiOt ciekawostka, tak w skrócie mógłbym powiedzieć o mlecznej czekoladzie z mango sprzedawanej pod nazwą Summer Venture India i produkowanej przez firmę Heidi Chocolat S.A. z Rumunii.

Mleczna czekolada z mango Summer Venture India - HeidiTo elegancko prezentujący się produkt w kartonowym, bardzo kolorowym (ze złotymi wstawkami, choćby nazwa firmy) i stosunkowo dużym opakowaniu, sama czekolada jest przy tym znacznie cieńsza od przeciętnej grubości tabliczek.

Czekolada mleczna o zawartości min. 30% kakao została wzbogacona 10% zawartością orzechów nerkowca i preparowanym owocem mango 2,5% (zawartość w tym dodatku to zaledwie 40% samego owocu, co przekłada się na 1% wagi czekolady). Nietypowe są zarówno dodatki jak i waga wynosząca zaledwie 80g.

Pierwsza reakcja po włożeniu kawałka tej czekolady do ust, to skojarzenie sztucznego smaku (reakcja pamięciowa mojego mózgu), jakim cechowały się napoje gazowane o smaku mango w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku (a może i nadal tak jest, ale po prostu nie pijam takich paskudztw). Uwielbiam za to prawdziwe soczyste mango i wiem, że nie w pełni ten smak jest reprezentowany w tej czekoladzie. Jednak po drugim kawałku udało mi się nabrać do tego dystans i rozkoszowałem się mleczną czekoladą z dodatkiem bardzo drobnych niestety (i zapewne prażonych, bo takie nieuprażone jadam na co dzień) kawałków orzechów nerkowca.

Z jednej strony można uznać, że to wyjątkowe połączenie składników i eleganckie opakowanie, stąd dość wysoka cena (wiadomo, w końcu kupiłem to w Almie), ale z drugiej strony produkt pochodzi z jednego z najbiedniejszych zakątków Europy. Na pewno mimo tej ceny warto choć raz skusić się, aby posmakować jakiejś odmiany, a może i komuś przypadnie do gustu?

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (sklep Alma, lipiec 2014): 6,99 zł
Cena za kg: 87,38 zł
Masa kakaowa min. 30%
Liczba kcal w 100g: 560
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 56,73g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 32,79g
Ostrzeżenia: prócz mleka i orzechów nerkowca może zawierać śladowe ilości innych orzechów i gluten

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *