Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

A Selection of Chocolate Truffles & Pralines – Butlers Chocolate

A Selection of Chocolate Truffles & Pralines - Butlers ChocolateOpis bombonierki to zawsze problem, bowiem jak ocenić zestaw różnorodnych smaków, kształtów i proporcji? Niemniej jenak od czasu do czasu udaje się mi trafić na coś wyjątkowego, wartego opisania. I tak dziś przedstawiam produkt pochodzący z Irlandii firmy Butlers Chocolate, a zakupiony w Almie. Produkty tego producenta pojawiają się w tej sieci polskich sklepów, a są to prócz czekolad i batoników różne bombonierki.

Nazwa tej bombonierki o wadze 125g to A Selectrion of Chocolate Truffles & Pralines, a w polskim opisie znajdziemy taką charakterystykę: 10 bezalkoholowych czekoladek z nadzieniem karmelowym, kokosowym, orzechowym i kakaowym. W praktyce znajdują się tam 4 smaki widoczne na opakowaniu.

A Selection of Chocolate Truffles & Pralines - Butlers ChocolatePoszczególne pralinki są dość duże i przede wszystkim wyjątkowo smaczne. Dwa rodzaje o smaku kokosowym w ciemnej czekoladzie (min. 58% masy kakaowej) i białej czekoladzie (min. 26% masy kakaowej). Kolejny smak to orzechowa kostka z kawałkami orzechów w mlecznej czekoladzie (min. 32% masy kakaowej). Największy problem miałem z zaakceptowaniem czwartego smaku, bowiem połączono tu dwa teoretycznie gryzące się smaki w coś, co nawet dla mnie było do zaakceptowania jako niespotykana ciekawostka. Chodzi o przesadnie słodki karmel, za którym nie przepadam oraz sól morską, która (jak dla mnie zazwyczaj nie nadaje się do różnicowania smaków w słodyczach) mocno obniżała odczucia słodkości owego karmelu.

Niestety nie pamiętam, czy cena była promocyjna, ale i tak niemała (119,20 zł za kg). Mimo to chętnie kupię kolejne opakowanie i to dla siebie a nie dla kogoś, jako słodki upominek (choć i to jest dobrym pomysłem), jeśli tylko pojawi się w Almie, zapewne poszukam też innych produktów tej firmy do wypróbowania.

Ocena ogólna (subiektywna) 4/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Alma, lipiec 2014): 14,90 zł
Cena za kg: 119,20 zł
Ostrzeżenia: zawiera całą litanię składników mogących uczulać (orzechy, mleko, śladowe ilości glutenu, soję itd.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *