Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Mandelkrokant – Schogetten

Mandelkrokant - SchogettenCzekolada (a dokładniej pudełko czekoladek w kartonowym opakowaniu i kształcie tradycyjnej czekolady) Mandelkrokant marki Schogetten, to produkt niemieckiej firmy Ludwig Schokolade GmbH & Co. KG. Nazwa sugeruje kruche migdały i rzeczywiście jest to mleczna czekolada (min. 30% kakao) z nadzieniem zawierającym drobne kawałki migdałów (5%), dość twardych do chrupania. A to sprawia jakiś niespójny obraz smakowy – bowiem reszta sprawia wrażenie miękkich części składowych do tego stopnia, że lepiej spożywać wyciągnięte prosto z lodówki – żeby nie rozpływało się wszystko w palcach.

Mandelkrokant - SchogettenZapewne wielu osobom znana jest marka Schogetten dostępna w większości dużych sklepów w Polsce (Auchan, Lidl, Tesco itp.), przy czym mocno okrojoną ofertę można w naszym kraju spotkać. Na swojej stronie pokazują aż 13 smaków tej wersji 100g opakowań, a czekolada migdałowa nie jest w głównym nurcie i musiałem ją nabyć od ludzi handlujących niemieckimi produktami, opakowanie niestety zawiera więc tylko niemiecki opis.

Jak widać na zdjęciu, czekoladki te mają postać drobnych kostek jakby kwadratowej sztabki złota, co świetnie nadaje się na drobny poczęstunek, np. gdy przyjdą goście. Produkt należy do tych dość słodkich, a wrażenia smakowe są mieszane – w ramach eksperymentu można spróbować, ale delektować się będą głównie wielbiciele migdałów. Ja zdecydowanie wolę wersję z marcepanem (też bazującą na migdałach, ale w deserowej czekoladzie). Cenę podaję z polskiego sklepu i nie jest ona absolutnie wygórowana.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (sklep internetowy, lipiec 2014): 3,50 zł
Cena za kg: 35 zł
Masa kakaowa min. 30%
Liczba kcal w 100g: 567
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 52,7g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 36,7g
Ostrzeżenia: zawiera między innymi gluten

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *