Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Mon Cheri – Ferrero

Mon Cheri - FerreroFirma Ferrero nie idzie na ilość odnośnie swej oferty, skupiają się głównie na jakości i rozpoznawalności poszczególnych ich produktów. Każdy z nich jest marką samą w sobie. Mon Cheri to wyborne pralinki w deserowej czekoladzie (48,5% – producent nazywa ją nawet gorzką czekoladą) z nadzieniem dwuskładnikowym. W każdej pralince znajduje się cała czereśnia w likierze.

Warto wiedzieć, że w odróżnieniu od wiśni, taka zakonserwowana czereśnia traci wiele ze swego smaku natury (podobnie jak w kompotach domowej roboty), nie należy więc za mocno nastawiać się na świeży smak czereśni np. w środku zimy. Owo konserwowanie w tym przypadku polega na utrzymywaniu czereśni w alkoholu. Z drugiej strony trudno powiedzieć, czy aby to nie wiśnie? Bo tłumaczenie z języka angielskiego tego słowa cheri nie jest jednoznaczne.

No właśnie! Jest też drugie przypuszczenie – to może być nawet wiśnia, bo jakoś tłumaczenie z angielskiego na polski dopuszcza taką możliwość – jednak wówczas byłoby to dziwne, że nie czuć posmaku wiśni, co innym (np. polskim) producentom udaje się w sporym stopniu zachować.

Mon Cheri - FerreroCzekoladki te mają kształt będący skrzyżowaniem sztabki złota z wieczkiem kufra podróżnego z XIX wieku, a każda z nich jest indywidualnie zapakowana, przez co prezentują się ładnie na stole jako poczęstunek dla gości. Pralinki są niewielkie, co ważne w przypadku słodyczy z zawartością płynnego alkoholu, bo należy je spożywać w całości, bowiem rozgryzienie powoduje wylanie się alkoholu. W odróżnieniu od wielu produktów z alkoholem, nie ma tu otoczki z cukru, którą często spotkać można między cienką warstwą czekolady a wnętrzem wypełnionym alkoholem. Jest za to gruba warstwa czekolady w podstawie – co nadaje niepowtarzalności smaku w połączeniu z likierem.

Sprzedawane są dwa typy opakowań, wersja mini o zaledwie 5 pralinkach oraz wersja bombonierkowa zawierająca 15 sztuk o łącznej wadze 157,5g. Cena dość wysoka, ale w końcu jest to produkt z górnej półki.

Nie polecam kierowcom i dzieciom ze względu na wysokoprocentowy alkohol.

Ocena ogólna (subiektywna) 4-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Tesco, lipiec 2013): 14,99 zł
Cena za kg: 95,17 zł
Masa kakaowa min. 48,5%
Liczba kcal w 100g: 421
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 58g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 20g
Ostrzeżenia: zawiera śladowe ilości składników mleka

Komentarze

  1. Pokularna 5 marca 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *