Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Guácimo Chokolade – Rausch

Guácimo Chokolade - RauschŁadnie prezentujący się słodycz w opakowaniu przypominającym długie, wąskie cygaro to Guácimo Chokolade firmy Rausch, produkt o wadze 40g. Na zdjęciu widać zarówno ziarna kakao oraz niezależne nieduże pomadki czekoladowe. Skojarzenia (moje jako klienta) były błędne. Jako, że jestem miłośnikiem raczej czekoladek z jakimś nadzieniem, na co wskazywałoby zdjęcie – produkt ten to wysokiej klasy jednorodna smakowo czekolada połączona z kilku elementów, które dają się odłamać od całości wzdłuż prostokątnego „cygara”. Co ciekawe najczęściej symbol kakao na opakowaniu oznacza, że mamy jego dużą zawartość w produkcie, czemu zaprzecza dopisek 47%. Ta wartość kojarzy mi się zwykle z czekoladą deserową – a tu znów zaskoczenie – jest to typowa czekolada mleczna o dużej zawartości kakao.

Jest to czekolada umiarkowanie słodka, ale przede wszystkim dość twarda do zgryzienia, zwłaszcza, że znacznie grubsze są te kawałki od kostek przeciętnej tabliczki czekolady. Czekolada ta nie rozpływa się zbyt szybko w palcach, więc można ją jeść zarówno przechowywaną w temperaturze pokojowej jak i prosto z lodówki.

W mojej ocenie produkt warty spróbowania choćby raz, aby samemu docenić, czy warto płacić za walory smakowe powstałe z ziaren rosnących na plantacji w Kostaryce. Więcej szczegółów na stronie producenta:

Strona produktu Guácimo Chokolade

Bardzo wysoka niestety jest cena „cygara”, gdyż udało mi się dokonać zakupu wyłącznie w Almie, a jak wiadomo, to sklep ze sporą marżą.

Ocena ogólna (subiektywna) 1+/5

Cena za opakowanie (sklep Alma, grudzień 2012): 3,49 zł
Cena za kg: 87,25 zł
Masa kakaowa min. 47%
Liczba kcal w 100g: 598
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 41,3g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 44,3g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *