Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada marcepanowa – Ritter Sport – Marzipan

Czekolada marcepanowa - Ritter Sport - MarzipanCzekolada marcepanowa – to chyba najbardziej rozpoznawalny symbol kwadratowych czekolad marki Ritter Sport o standardowej wadzie 100g. Czerwone opakowanie już z daleka rzuca się w oczy na stoisku ze słodyczami. W mojej ocenie to najlepsza wersja wśród marcepanowych produktów. A wszystko to za sprawą idealnie dobranych proporcji deserowej czekolady (min. 44% kakao) i marcepanu.

Czekolada marcepanowa - Ritter Sport - MarzipanPoziom słodkości jest idealny z punktu widzenia i klienta i producenta, bo zwłaszcza temu drugiemu zależy, żeby produkt był tak wciągający, aby nie dało się przerwać spożywania aż do ostatniej kostki tej wyśmienitej czekolady (na uwagę zasługuje nieco niższa od przeciętnej liczba kalorii).

Uważam, że każdy powinien spróbować – a na pewno nie będą to stracone chwile. Za tą przyjemność należy zapłacić nieco powyżej przeciętnej (typowa cena to 4,99 zł), choć to zależy od miejsca zakupu, a także od tego, czy uda nam się trafić na promocje – a te bywają stosunkowo często w Lidlu, Tesco, a nawet w Netto i Makro, pozwalając na zakup tańszy nawet o 30%.

Ocena ogólna (subiektywna) 4+/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Tesco, lipiec 2014): 4,99 zł
Cena za kg: 49,90 zł
Masa kakaowa min. 44%
Liczba kcal w 100g: 491
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 53g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 28g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *