Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Edelmarzipan Kirsch – Schluckwerder

Edelmarzipan Kirsch - SchluckwerderKolejna wersja batonikowego marcepanu w czekoladzie mlecznej (25%) z Niemiec, to Edelmarzipan Kirsch firmy Schluckwerder.

Minimalnie za mała porcja czekolady, jak na mój gust, marcepan w wersji tej bardziej wilgotnej, ale uatrakcyjniony paskiem masy o smaku wiśniowym (mus wiśniowy – jak podano na skromnej naklejce importera) – i to główny powód, dla którego warto spróbować tego smakołyku. W praktyce oceniam, że masy tej było nieco mniej, niż ukazano na zdjęciu widocznym na opakowaniu.

Edelmarzipan Kirsch - SchluckwerderWaga dość spora 75g, z zewnątrz dość jednolity wygląd (nie zawiera odrębnych kawałków do odłamania, trudno więc kogoś kawałkiem poczęstować), wysoki poziom słodkości wynikający ze zbyt małej ilości czekolady (ale to kwestia względna, być może wielbicielom marcepanów akurat tyle wystarcza).

Batonik zakupiony w Almie (była też wersja z nadzieniem śliwkowym), więc można się domyślić, że cena niemała 4,99 zł, czyli 66,53 zł za kg, mimo to wypada dwa razy korzystniej od konkurenta opisanego wcześniej.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (sklep Alma, lipiec 2013): 4,99 zł
Cena za kg: 66,53 zł
Masa kakaowa min. 25%
Liczba kcal w 100g: 426
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 58g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 18,9g
Ostrzeżenia: zawiera śladowe ilości orzechów i glutenu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *