Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Swiss Premium Chocolate – Lindt

Swiss Premium Chocolate - LindtZłote opakowanie mlecznej czekolady Swiss Premium Chocolate sugeruje wysoką jakość i ekskluzywność produktu. I faktycznie tak jest, jakość gwarantowana nazwą producenta, czyli Lindt, a ekskluzywność zawarta w niemałej cenie.

Jest to duża 300g tabliczka wyśmienitej mlecznej szwajcarskiej czekolady (masa kakaowa min. 30%) z rodzynkami (sułtankami 12%) i orzechami laskowymi (10%) – wśród składników są także migdały, ale nie podano w jakiej formie i ilości (na poniższym zdjęciu proporcje migdałów do orzechów są jak 2:15).

Swiss Premium Chocolate - LindtW swojej klasie jest zdecydowanie lepsza od opisywanej wcześniej czekolady Milka, smak samej czekolady jest nieco przyjemniejszy, a dodatek w postaci rodzynek poszerza doznania przy skosztowaniu kawałka. Za tą jakość od Lindt trzeba niemało zapłacić (21,99 zł w Tesco), ale dzięki temu i ładnemu opakowaniu, czekolada ta nadaje się świetnie na słodki upominek. Polecam każdemu (chcącemu rozkoszować się słodkościami z całymi orzechami laskowymi wzbogaconymi o rodzynki i migdały).

Ocena ogólna (subiektywna) 3+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (sklep Tesco, maj 2013): 21,99 zł
Cena za kg: 73,30 zł
Masa kakaowa min. 30%
Liczba kcal w 100g: 531
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 55g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 32g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *