Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Rodzynki w czekoladzie – Tesco

Rodzynki w czekoladzie - TescoW sprzedaży jest wiele produktów o tej samej nazwie i różnią się tylko szczegółami. Rodzynki w czekoladzie, bo nich tu mowa, w omawianej tu wersji wyprodukowano dla sieci Tesco. Na opakowaniu brak jakiegokolwiek znaku świadczącego, kto jest rzeczywistym producentem.

Rodzynki w czekoladzie - TescoJak na produkt tej marki, jest to dość drogi towar i jedyny na półkach tej sieci handlowej pod tą właśnie nazwą (wcześniej sprzedawano półkilogramowe tuby z takimi rodzynkami, ale wycofano je i niestety nie pamiętam nazwy ich producenta – charakteryzowały się niską ceną 19,98 zł za kg przy dobrej jakości). Opisywane dziś rodzynki (nie podano ich gatunku) w czekoladzie deserowej (min. 42% masy kakaowej) oferowane są w opakowaniach po 80g. 54% wagi stanowią rodzynki, a 45,5% to czekolada, którą je polano. Pozostałe 0,5% zawierają różne mało pożądane substancje np. glazurujące (szelak, guma arabska).

Opinię o smaku mam pozytywną (trafiałem już na nieco gorsze odmiany, np. tuby z Lidla tanie, ale o dziwnym odczuciu smakowo-zapachowym, które to nieco mi wadziło), same rodzynki mają nieco kwaskowy smak, który osładza czekolada. Przyznam, że kupując zwykłe rodzynki bez czekolady, trudno mi znaleźć właśnie te kwaskowe, najczęściej trafiają się takie mocno słodkie. Zatem na pewno tymi rodzynkami z Tesco nie zasłodzimy się zbyt szybko, mimo sporej zawartości czekolady deserowej.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Tesco, maj 2013): 2,99 zł
Cena za kg: 37,38 zł
Liczba kcal w 100g: 422
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 72,4g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 13g

2 komentarze

  1. Natalia 13 lutego 2017 Odpowiedz
    • Grzegorz 13 lutego 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *