Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Sticks Lubecker Edel-Marzipan – Erasmi

Sticks Lubecker Edel-Marzipan - ErasmiI kolejny raz powracam do opisu słodyczy, które sprowadzane są przez drobnych handlowców z Niemiec, a nie ma ich w ofercie dużych krajowych sieci handlowych. Niemcy słyną z zamiłowania do marcepanów i deserowej czekolady – ja również jestem wielbicielem zwłaszcza połączenia tych elementów składowych.

Sticks Lubecker Edel-Marzipan firmy Erasmi & Carstens GMBH – czyli po polsku paluszki marcepanowe w czekoladzie deserowej z Lubeck. Produkt sprzedawany w 100g kartonowym opakowaniu po 20 paluszków jest bardzo smaczny. Jednak jest to nieco inny rodzaj marcepana niż np. w typowych niemieckich czekoladach Ritter Sport. Dużo delikatniejszy, jakby bardziej wilgotny, a same paluszki dość cienkie i oblane bardzo cienką warstwą czekolady – jak dla mnie zdecydowanie za mała proporcja deserowej czekolady do marcepanowego wnętrza (patrz zdjęcie poniżej).

Sticks Lubecker Edel-Marzipan - ErasmiJak na towar sprowadzany prosto z Niemiec, to cena zdecydowanie za wysoka, ok 9-10 zł za opakowanie. Niemniej jednak warto porównać sobie walory smakowe różnych rodzajów marcepanów w czekoladzie i choć raz spróbować tych paluszków.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (stoisko na targowisku, marzec 2013): 9,90 zł
Cena za kg: 99 zł
Liczba kcal w 100g: 480
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 43,2g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 28,5g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *