Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Merci Assorted Dark Chocolates – Storck

Merci Assorted Dark Chocolates - StorckKtóż nie zna Merci – najczęściej reklamowanego słodkiego upominku? Pudełka z wykwintnymi prostokątnymi czekoladkami niemieckiej firmy Storck produkowane są głównie w wersjach o wadze 250g i 400g (a ostatnio można spotkać także opakowania 200g). Dzisiejszy artykuł powstał, by przypomnieć o zbliżającym się Dniu Matki, pamięta o tym sieć sklepów Tesco, oferując w maju 2014 tego typu bombonierki (250g) w promocyjnej cenie 9,99 zł.

Co ważne, jest to cała seria produktów w różnych odmianach smakowych. Opisywana tu wersja Merci Assorted Dark Chocolates, to opakowanie w odcieniu brązowej kolorystyki (kolor obwódki) o wadze 250g, która zawiera czekoladki w 4 smakach (po 5 sztuk każdej wersji). Inne modele tej serii zawierają także wersje o 8 smakach.

Merci Assorted Dark Chocolates - StorckCzekoladki te charakteryzuje deserowa czekolada jako motyw przewodni, choć nie w pełni odzwierciedla to całość. Pierwszy gatunek zawiera nadzienie marcepanowe (raczej z gatunku tych bardziej wilgotnych, jak opisywane wcześniej paluszki Sticks Lubecker Edel-Marzipan), kolejny zawiera nadzienie pralinkowe Dark Mousse. Trzeci gatunek to jednolita kremowa konsystencja rozpływająca się w ustach – Dark Cream. Ostatni smak, to czekoladki dwuwarstwowe powstałe z połączenia czekolady ciemnej i białej – całość o smaku kawy (jako że nie jestem kawoszem, ten gatunek najmniej mi odpowiada, a pozostałe: pyszne!).

Merci Assorted Dark Chocolates - StorckTrudno ocenia się produkt z kategorii bombonierkowych składający się z różnych smaków, ale ta wersja Merci jest chyba najlepszą dla wielbicieli deserowej czekolady. Cena jest tu tematem dość zagadkowym. W polskich hipermarketach model ten zwykle wyceniany jest na około 12,5-14 zł. Co ciekawe handlarze sprowadzający ten towar z Niemiec oferują go na targowiskach w cenie 8,5-9 zł (na allegro widziałem nawet po 7,99 zł!).

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (hipermarkety – paczka 250g, maj 2013): 12,49 zł
Cena za kg: 49,96 zł
Liczba kcal w 100g: 552
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 49,8g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 34,7g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *