Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekoladki Valentino Yellow Flower

Czekoladki Valentino Yellow FlowerCharakterystyczna postać opakowania czekoladek Valentino Yellow Flower rzuca się w oczy ze względu na eleganckie opakowanie o wadze 300g w kształcie prezentu przewiązanego wstążką z przymocowaną do niej etykietą przypominającą liścik z życzeniami. Choć faktycznie czekoladki te nadają się idealnie na słodki upominek, to owa etykieta jest zwykłym spisem opatrzonym fotografiami rodzajów smakowych poszczególnych słodyczy tej bombonierki zawierającej zestaw belgijskich czekoladek firmy Valentino Chocolatier.

Czekoladki Valentino Yellow FlowerNiestety etykieta jest myląca, co bardzo mnie rozczarowało. Zawiera opis aż 12 pomadek o różnych smakach i kolorystyce, po otwarciu opakowania okazuje się, że mamy dostęp do trzech identycznych warstw ułożonych jedna nad drugą, z których każda zawiera tylko po 7 różnych czekoladek. Co do smaku i jakości wyrobu nie można mieć zastrzeżeń, choć w mojej ocenie pojedyncza pomadka powinna mieć zrównoważone i dopełniające się smaki potrafiące dać wspaniałe doznania smakowe. Tu jednak zastosowano w niektórych przypadkach dość kontrastowe smakowo oferty, jak choćby karmel z solą morską (na całe szczęście nie jest nadmiernie wyczuwalna ta sól).

Czekoladki Valentino Yellow FlowerOgólnie można rzec, że to rodzaj bombonierki nieco powyżej przeciętnej, jednak od belgijskich produktów można spodziewać się więcej, zwłaszcza gdy cena jest bardzo wysoka mimo zakupu w promocyjnej cenie.

Produkt dostępny w sieci Alma jest opakowany elegancko, jednak kupujemy kota w worku, bo nie widać zawartości, a etykieta fałszywie pokazuje informacje o zawartości (moich ulubionych, a znajdujących się na etykiecie smaków marcepanowych i pomarańczowych nie znalazłem). Jak zawsze w przypadku bombonierek problemem jest ocena końcowa, która tym razem nie należy do szczególnie wysokich.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Alma, promocyjna cena z kwietnia 2014): 49,90 zł
Cena za kg: 166,33 zł
Masa kakaowa zależna od zastosowanej kategorii czekolady (biała, mleczna, gorzka)
Ostrzeżenia: zawiera orzechy, soję i gluten

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *