Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Orange Arches – Carletti

Orange Arches - CarlettiCiekawie prezentuje się opakowanie płatków czekoladowych Orange Arches (Dark Chocolate With Orange Taste) o wadze 75g. Jest to produkt firmy Carletti, co ciekawe polskiej firmy! Płatki mają falisty kształt o dobrze dobranej grubości, aby móc rozsmakować się w deserowej czekoladzie o lekkim posmaku pomarańczowym. Produkt wysokiej jakości mogący bez problemu konkurować z podobną gatunkowo czekoladą firmy Lindt.

To płatki o jednorodnym smaku, przez co łatwo można nimi nasycić zapotrzebowanie na deserową rozkosz, przy czym nie są zbytnio przesłodzone, aby zahamować chęć sięgnięcia po kolejny płatek. Eleganckie opakowanie sprawia, że można te płatki podarować komuś bliskiemu, taki słodki upominek każdemu poprawi humor. Trudne do uchwycenia zdjęcie ciemnych płatków w brązowym opakowaniu przedstawiono na nieco rozjaśnionym zdjęciu poniżej:

Orange Arches - CarlettiW mojej ocenie produkt warty polecenia ze względu na wysoką jakość czekolady deserowej o specyficznym zabarwieniu smakiem pomarańczy, która nie rozpływa się zbyt szybko w palcach. Płatki można jeść zarówno przechowywane w temperaturze pokojowej jak i prosto z lodówki. Niestety cena dość wysoka, jak na polski produkt, bowiem udało mi się dokonać zakupu wyłącznie w Almie, a jak wiadomo, to sklep z wysoką marżą.

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5

Cena za opakowanie (sklep Alma, grudzień 2012): 4,79 zł
Cena za kg: 63,87 zł
Masa kakaowa min. 50%
Liczba kcal w 100g: 538,6
Zawartość cukru w 100g: 47,9g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 30,9g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów i soi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *