Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Orange Sticks – Carletti

Orange Sticks - CarlettiPaluszki z czekolady deserowej o smaku pomarańczowym – to polska nazwa produktu Orange Sticks – Crispy Dark Chocolate with Orange Taste firmy Carletti. Z angielskiej nazwy doczytać można istotny szczegół określający te paluszki, a mianowicie – chrupkość owych paluszków.

Nie wynika ona z fragmentów wafla lecz specjalnie spreparowanych pokruszonych płatków kukurydzianych, nieco zgrzytających w zębach jak fragmenty kryształków cukru – ten element akurat uznaję na niekorzyść produktu, natomiast jako pozytywny składnik zawsze popieram posmak pomarańczowy – w tym przypadku dołączony do deserowej czekolady (masa kakaowa min. 50%).

Orange Sticks - CarlettiEleganckie pudełko z dwiema przegródkami i mała waga 75% mają sugerować produkt z wysokiej półki, co ma usprawiedliwiać dosyć wysoką cenę ok. 5 zł za opakowanie (w zależności od sklepu). Jak dla mnie to nieuzasadniona cena, choć na jakość samej czekolady tego producenta nie można narzekać, o czym można przekonać się, czytając opis płatków Orange Arches.

Spróbować na pewno warto, bo może komuś bardzo będzie pasowała owa chrupkość jak i lekki posmak pomarańczy.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Alma, grudzień 2012): 4,79 zł
Cena za kg: 63,87 zł
Masa kakaowa min. 50%
Liczba kcal w 100g: 521,8
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 61,1g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 28g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów i soi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *