Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada Milka Whole Nuts

Milka Whole NutsMilka Whole Nuts – czyli czekolada mleczna (min. 30% kakao) z mleka alpejskiego z całymi orzechami laskowymi (17% orzechów laskowych) wyprodukowana w Austrii przez koncern Kraft Foods. Tradycja serii Milka to mleczna czekolada i jak zawsze wysoki poziom słodkości. I na tym w zasadzie można zakończyć opis, ale… No jeszcze kilka szczegółów.

Jest to wersja w twardym tekturowym opakowaniu z wplecionym złotym paskiem (co wymaga specjalnej technologii druku, odblask widać na poniższym zdjęciu), ze względu na dużą wagę wynoszącą aż 250g. I z tego powodu nadaje się znakomicie na prezent jako elegancki słodki upominek, który jest dostępny w wielu hipermarketach, a do tego w przystępnej cenie.

Milka Whole NutsMimo sporego opakowania dość skromny opis, choć w 5 językach to w tym aż 2 arabskie (Algieria, Indie). Czekolada nie jest zbyt mocno nasycona tymi całymi orzechami, a ja z produktów Milki to wolę jednak te z orzechami i rodzynkami.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości: wysoki

Cena za opakowanie (sklep Auchan, maj 2013): 11,56 zł
Cena za kg: 46,24 zł
Masa kakaowa min. 30%
Liczba kcal w 100g: 550
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 35g
Ostrzeżenia: zawiera soję, mleko, orzechy laskowe, może zawierać także śladowe ilości innych orzechów oraz pszenicy (czyli gluten)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *