Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Praliny Rondino – Griesson-de Beukelaer

Praliny Rondino - Griesson-de BeukelaerPraliny z orzeszkiem laskowym (8%) w kremie orzechowym (39%) w wafelku polewanym mleczną czekoladą – taka jest polska nazwa omawianego tu produktu Rondino niemieckiej firmy Griesson-de Beukelaer, który niedawno pojawił się w sieci Biedronka. Są to praliny w kształcie kulek waflowych obsypanych kawałkami orzechów i oblanych mleczną czekoladą z paskami białej czekolady lub lukropodobnej substancji – nie ma opisu tego szczegółu.

Praliny Rondino - Griesson-de BeukelaerJuż na pierwszy rzut oka widać podobieństwo do słynnych pralinek Ferrero Rocher – kolejnym podobieństwem jest pakowanie w złoty papierek folii aluminiowej (patrz poniższe zdjęcie), choć bez eleganckiej podstawki papierowej w kształcie stosowanym przez producentów mufinek, który to wykorzystano przy produktach Ferrero. Nawet sama nazwa Rondino nawiązuje do innego flagowego produktu firmy Ferrero: kulek Rond Noir.

Praliny Rondino - Griesson-de BeukelaerJedna kulka waży 12,5g, a towar sprzedawany jest w opakowaniu tekturowym w kształcie odwróconej sztabki złota z wyciętym okienkiem, co uwidoczniono na poniższej fotografii. Opakowanie zawiera 16 kulek o łącznej wadze 200g.

Praliny Rondino - Griesson-de BeukelaerCzy towar podobny do wzorca wart jest swojej ceny? Według mnie nie, bo jak na realia Biedronki, to drogi towar. Porównując odczucia, jest pewna różnica w chrupkości wafelka, w mojej ocenie zastosowano tu większe orzechy laskowe w porównaniu z tymi użytymi przez Ferrero. Stąd mimo kremu orzechowego łudząco podobnego w smaku, całościowy odbiór jest mniej korzystny z uwagi na zbyt małą porcję owego kremu w Rondino – proporcje odgrywają bowiem dużą rolę w odczuciach smakowych każdego złożonego pożywienia.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Biedronka, kwiecień 2013): 12,99 zł
Cena za kg: 64,95 zł
Masa kakaowa polewy czekoladowej min. 27%
Liczba kcal w 100g: 592
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 43g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 41g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości innych orzechów, orzeszków ziemnych, nasiona sezamu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *