Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Batonik Belgijska Czekolada Mleczna z orzechami – Magnetic Premium/Luxima Premium

Batonik Belgijska Czekolada Mleczna z orzechami - Magnetic Premium/Luxima PremiumTo już drugi rodzaj z opisywanych tu batoników marki Magnetic Premium/Luxima Premium – marki własnej Biedronki. Tym razem jest to model Mleczna z orzechami. Seria batoników „Belgijska Czekolada” produkowana jest w Belgii.

Batonik Belgijska Czekolada Mleczna z orzechami - Magnetic Premium/Luxima PremiumPodobnie jak wersja „Belgijska Czekolada Deserowa” według etykiety zawiera nadzienie orzechowo-pralinowe (14% orzechów laskowych), jednak jest to zupełnie inna kompozycja smakowa. Opis na etykiecie jest niezbyt zrozumiały, bo poza wcześniej wspomnianą zawartością 14% orzechów laskowych pojawia się jeszcze zapis „kawałki orzechów laskowych (3%) (cukier, orzechy laskowe (20%))” – co jakby sugeruje, że kawałki jakiegoś produktu składają się z cukru i orzechów laskowych? Ponadto nadzienie znajduje się w tej wersji w mlecznej czekoladzie (32% kakao). Całość waży 75g.

Belgijskie czekolady prezentują zwykle wysoką jakość, jest tak i w tym przypadku. Choć ze względu na moje osobiste upodobania, mleczna czekolada do mnie nie przemawia, a owo zagadkowe z opisu nadzienie faktycznie jest też zagadkowe w smaku. Czuć wyraźnie te kawałki orzechów, choć nie są w naturalnej formie, bo faktycznie jakby zgrzytają zęby, być może trafiając też na kawałki cukru – a takich zjawisk nie lubię, stąd tak słaba ocena (choć wydawała się to być konsystencja zawierająca też jakieś odrobiny wafelków – ale chyba nie była to trafna ocena sytuacji). Na fotografii pierwotna wersja opakowania, obecnie cała seria batonów Luxima Premium jest w białej kolorystyce tła:

Belgijska jakość nie zawsze musi trafić w gust (zgrzytające kawałki i nieco zbyt słodki, aby za jednym zamachem pochłonąć całość), ale jak widać, inny batonik z tej samej serii oceniłem wysoko, zatem zastrzeżeń co do producenta nie ma żadnych. A cena akceptowalna, jak to w Biedronce.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości: wysoki

Cena za opakowanie (sklep Biedronka, styczeń 2013): 2,59 zł
Cena za kg: 34,53 zł
Masa kakaowa min. 32%
Liczba kcal w 100g: 543
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 55,3g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 32,9g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów i gluten

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *