Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Skórki pomarańczowe drażerowane w czekoladzie – Chocolate Garden

Skórki pomarańczowe drażerowane w czekoladzie - Chocolate GardenOrange peel coasted in chocolate – to produkt firmy Chocolate Garden, którego nazwę przetłumaczono na opakowaniu jako Skórki pomarańczowe drażerowane w czekoladzie. Na etykiecie sklepowej w skrócie był opis: kandyzowane skórki pomarańczy w czekoladzie – i faktycznie w opisie produktu są kandyzowane skórki pomarańczowe w ilości min. 46%, a całość przypomina nieco trzykrotnie wydłużone rodzinki w czekoladzie oblane deserową czekoladą o zawartości masy kakaowej min. 46,1%. Niestety ilość tej czekolady jest dla mnie za mała, a same kandyzowane skórki mało atrakcyjne w smaku. W opisie składników zadziwia też substancja nabłyszczająca: guma arabska i szelak!

Skórki pomarańczowe drażerowane w czekoladzie - Chocolate GardenJest to tak zwany towar z górnej półki w eleganckim opakowaniu – tyle że cena też mocno z górnej półki, choć przy tej jakości to na cenę pracuje chyba owa substancja nabłyszczająca… Przypominam, że skórka nie ma smaku owocu, a jest raczej po procesie technologicznym czymś pomiędzy żelkiem Haribo a rodzynkiem oblanym w czekoladzie. W smaku mało słodkie (zwłaszcza na tak wygórowaną zawartość węglowodanów, bo aż 68%!), a samej czekolady jest dość mało i nie wystarcza to, aby podnieść walory smakowe.

Ocena ogólna (subiektywna) 1/5
Poziom słodkości: niski

Cena za opakowanie (sklep Alma, styczeń 2013): 9,59 zł
Cena za kg: 76,72 zł
Masa kakaowa w czekoladzie min. 46,1%
Liczba kcal w 100g: 410
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 68g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 16g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów ziemnych, innych orzechów, białek mleka, a także inne organiczne części owoców i orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *