Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Praliny Fioretto Nougat – Lindt

Praliny Fioretto Nougat - LindtPraliny Fioretto Nougat wyprodukowane przez Lindt to wybitne dzieło sztuki kulinarnej. Trudno jest mi wybrać jeden najlepszy na świecie produkt z kategorii słodycze, ale gdybym musiał, to wskazał bym właśnie te wyjątkowe praliny. Opakowanie w kształcie niebieskiej półprzezroczystej sztabki złota zawiera 6 sporych rozmiarów osobno pakowanych pralinek z nadzieniem orzechowym i kawałkami orzechów laskowych (11%).Jakość opakowania sprawia, że taki słodki upominek idealnie nadaje się na prezent. Kremowe nadzienie otoczone delikatnymi chrupkami, a całość pokryta mleczną czekoladą (min. 30%).

Waga jednej sztuki to aż 23g i warto rozkoszować się każdą praliną powoli, po kawałku – wyjątkowa konstrukcja wieloskładnikowa gwarantuje niesamowitą rozkosz smaku.

Praliny Fioretto Nougat - LindtCena jednak mocno odstrasza. Jeszcze przed rokiem nie była aż tak wielka, lecz z nieznanych powodów pod koniec 2012 mocno wzrosła i wynosi przykładowo w Almie 21,90 zł (bywa dostępna także w Auchan i Makro – warto więc sprawdzić aktualne ceny przed zakupem). Firma Lindt nie rozpieszcza polskich klientów pod względem kosztów, jakie należy przeznaczać na zakup ich produktów, lecz myślę, że raz w życiu każdy słodyczomaniak może sobie pozwolić, aby samemu przekonać się, czy moja ocena jest w pełni zasłużona.

Warto też dodać, że istnieje jeszcze kilka innych smaków w serii Fioretto.

Ocena ogólna (subiektywna) 5/5
Poziom słodkości: wysoki

Cena za opakowanie (sklep Alma, marzec 2013): 21,90 zł
Cena za kg: 158,70 zł
Masa kakaowa w czekoladzie min. 30%
Liczba kcal w 100g: 559
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 53g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 35g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości migdałów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *