Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Rurki Amicelli – Mars GmbH

Rurki Amicelli - Mars GmbHAmicelli to chyba najlepsze na świecie rurki waflowe z nadzieniem orzechowym oblane mleczną czekoladą. Producentem jest Mars GmbH.

To dość charakterystycznie opakowany produkt w postaci pudełka o podstawie sześciokąta. Pudełko samo w sobie może po oderwaniu górnego wieczka stać się dekoracyjnym naczyniem do poczęstunku gości.

W środku, w zależności od wielkości opakowania, znajduje się kilkanaście osobno zapakowanych rurek waflowych z wyśmienitym kremem. Idealne wręcz proporcje mlecznej czekolady, bardzo kruchego wafelka i kremu czekoladowo-orzechowego. Opisywane tu opakowanie zawierało 18 rurek o łącznej wadze 225g.

Rurki Amicelli - Mars GmbHWarto również zaznaczyć, że pod tą nazwą kryją się też i inne wersje opakowań i nadzienia owych waflowych rurek, np. Cappuccino czy Tiramisu.

Jest to produkt o dość wysokim poziomie odczuwanej słodkości – niemniej jednak wieloskładnikowa konstrukcja sprawia, że nawet osobie o umiarkowanym zapotrzebowaniu na słodycze trudno oderwać się od kontynuowania przyjemności i sięgania po kolejną porcję. Zdecydowanie rurki warte polecenia – każde inne mogą potem być dla smakosza rozczarowaniem. Jako że każda rurka jest pakowana z osobna, to można przy okazji dnia kobiet sprezentować koleżankom w pracy takie opakowanie (lub kilka, w zależnosci od wielkości zespołu) i nie trzeba się przy tym wykosztować ponad miarę na taki słodki upominek, aby każda z kobiet otrzymała całe opakowanie – w końcu nie chcemy, by poczuły się zbytnio zobowiązane zrewanżowaniem – a drobiazg do przerwy śniadaniowej idealny.

Cena dość różnorodna w zależności od sklepu. Produkt czasami trudno dostępny, choć okresowo pojawia się w takich sklepach jak Carrefour czy Auchan, to najłatwiej go zdobyć dzięki handlowi przygranicznemu przy zachodniej granicy kraju (obecnie ten handel przywędrował także do allegro). U drobnego handlarza na straganie z produktami pochodzącymi z Niemiec opakowanie to kosztowało 15 zł. W przeliczeniu na kilogram ceny hipermarketowe zbliżone (w mniejszych opakowaniach) i cena adekwatna do jakości tego typu produktów z górnej półki.

Ocena ogólna (subiektywna) 5/5
Poziom słodkości: wysoki

Cena za opakowanie (sklep z produktami sprowadzanymi z Niemiec, marzec 2013): 15 zł
Cena za kg: 66,67 zł
Liczba kcal w 100g: 513
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 61,8g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 26,7g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *