Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Wafelek WW – E. Wedel

Wafelek WW - E. WedelWafelek WW to w zasadzie cztery połączone ze sobą wafelki przekładane nadzieniem orzechowym (wyjątkowy wkład, gdyż jest to miazga z orzechów arachidowych 1,5%) w mlecznej czekoladzie (min. 29% kakao). Jest to jeden z flagowych produktów marki E. Wedel, czyli najbardziej znanego polskiego producenta słodyczy czekoladowych.

Wafelek WW - E. WedelWygodne opakowanie (waga 45g), łatwe do odłamania cztery kawałki – wszystko to sprawia, że można tym wafelkiem bez zbędnego kruszenia poczęstować kilka osób. Co wyróżnia ten produkt prócz kształtu (patrz fotka)?

Wyróżnikiem tym jest gruba warstwa czekolady – większość tradycyjnych wafelków oblanych jest zwykle symboliczną warstwą czekolady. W tym przypadku czekolada jest nawet łącznikiem spajającym poszczególne paluszki całego produktu. Cena umiarkowana, muszę jednak przyznać, że jak to u Wedla bywa, jest to produkt o dość wysokim poziomie odczuwanej słodkości – będzie on jednak smakował każdemu, co najwyżej część łakomczuchów szybko się nasyci jego smakiem.

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5
Poziom słodkości: wysoki

Cena za opakowanie (sklep Tesco, marzec 2013): 1,69 zł
Cena za kg: 37,56 zł
Masa kakaowa w czekoladzie min. 29%
Liczba kcal w 100g: 529
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 59,4g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 29,1g
Ostrzeżenia: może zawierać orzechy, zboża, mleko, jaja, soję (dość surowo potraktował producent swe ostrzeżenia)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *