Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka Mousse au chocolat auf Marzipan – Niederegger Lubeck

Bombonierka Mousse au chocolat auf Marzipan - Niederegger LubeckAlma jest istną kopalnią drogich, niedostępnych w innych sieciach słodyczy czekoladowych z całego świata. A to sprawia, że niektóre produkty z powodu wysokiej ceny nie schodzą tak szybko, jak można by się spodziewać, dlatego w ostatnim miesiącu swojego terminu przydatności do spożycia interesujące towary pojawiają się na takim promocyjnym stoisku w obniżonych cenach. Skorzystałem więc z jednej z takich okazji, aby wypróbować (za mniej więcej pół ceny) bombonierę Mousse au chocolat auf Marzipan wyprodukowaną przez Niederegger Lubeck z Niemiec.

Bombonierka Mousse au chocolat auf Marzipan - Niederegger LubeckNa polskiej etykiecie (muszę robić ich zdjęcia, bo mają taką małą czcionką wydrukowane napisy) określono pudełko mianem pralin z nadzieniem z marcepanowym z musem czekoladowym. Muszę przyznać, że to faktycznie towar z wysokiej półki (choć ceny pierwotnej był nie dał za te pralinki) – marcepan należy do tych bardziej wilgotnych, a mus czekoladowy rewelacyjny. Samą czekoladę w ilości 12% określiłbym jako deserową (min. 50% kakao).

Kwadratowe, eleganckie kartonowe pudełko jest nieduże, zawiera 7 pralinek o łącznej wadze 112g. Widać, że firma Niederegger stawia na jakość, niestety jest to okupione wysoką ceną – spróbować na pewno warto, jeśli kogoś na to stać.

Ocena ogólna (subiektywna) 5-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie w promocji (Sklep Alma, lipiec 2016): 15,35 zł
Cena za kg: w promocji 137,05 zł
Liczba kcal w 100g: 497
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 38,3g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 33,1g
Ostrzeżenia: zawiera migdały, mleko, alkohol, może zawierać śladowe ilości innych orzechów, glutenu

2 komentarze

  1. Muszka 11 listopada 2016 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *