Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka Perugina Cioccolatini Assortiti – Nestle

Bombonierka Perugina Cioccolatini Assortiti - NestleDawno nie odwiedzałem Almy, a kiedy już się wybrałem, to czekało na mnie kilka niespodzianek. Pierwszą była reorganizacja działów, znany durny pomysł rodem z hipermarketów – do tej pory raczej drobne zmiany zauważałem, tym razem musiałem wszystkiego szukać na nowo… Ostatnią (bo już przy płaceniu) niespodzianką był fakt, że ich reklamówki jednorazowe stały się płatne (po 10 groszy) – ale najważniejsza niespodzianka była przynajmniej pozytywna, wydzielono specjalne stanowisko z produktami o krótkim terminie ważności, czasami w innych sklepach udawało mi się coś wypatrzyć na takich półkach, ale zwykle same kiepskie rzeczy tam zalegają. W Almie jest inaczej!

Bombonierka Perugina Cioccolatini Assortiti - NestleI to właśnie mnie ucieszyło, bo ten sklep jest istną kopalnią drogich, niedostępnych w innych sieciach słodyczy czekoladowych z całego świata. A to sprawia, że niektóre produkty z powodu wysokiej ceny nie schodzą tak szybko, jak można by się spodziewać. W ostatnim miesiącu swojego terminu ważności bardzo ciekawe produkty lądują na takim promocyjnym stoisku po obniżonych cenach. Nie zauważyłem jeszcze reguły, o jaki procent cena jest niższa, ale w niektórych przypadkach cena (w przeliczeniu na kg produktu) wygląda atrakcyjnie, a przy tym nie ma co się przejmować datą ważności, jeśli czekolady czy bombonierki są przechowywane we właściwych warunkach (bardziej szkodzi im wysoka temperatura, niż upływ czasu) – to nie są szybko psujące się jogurty!

Bombonierka Perugina Cioccolatini Assortiti - NestlePodczas poszukiwań skusiłem się na bombonierkę Perugina Cioccolatini Assortiti o sporej wadze 324g za jedyne 15 zł (to zaledwie 46,30 zł za kg) – jak na Almę, to cena bardzo przystępna za słodycze marki Nestle. Wziąłem do przetestowania, mając w pamięci wcześniejszy udany zakup pralinek Baci Perugina. Po rozpakowaniu moim oczom ukazało się 6 typów pralinek (patrz zdjęcie powyżej), każda elegancko zapakowana.

Oprócz znanych mi pralinek Baci w czekoladzie deserowej, była też ich odmiana w białej czekoladzie, a także kilka innych smaków w czekoladzie mlecznej i gorzkiej. Większość posiadała całe orzechy laskowe lub migdały w środku i to dobrej jakości. Niektóre smaki były trochę za słodkie jak na mój gust, więc za to daję minus w końcowej ocenie 3-.

Ocena ogólna (subiektywna) 3-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie w promocji (Sklep Alma, lipiec 2016): 15 zł
Cena za kg: 46,30 zł
Liczba kcal w 100g: 561
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 48g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 37g
Ostrzeżenia: zawiera orzechy laskowe, migdały, mleko, może zawierać śladowe ilości innych orzechów, glutenu i jaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *