Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada Almond Orange Vegan – Ichoc

Czekolada Almond Orange Vegan - IchocKolejny i chyba ostatni raz kupiłem słodycze w sklepie ekologicznym – po prostu nie ma co przepłacać, słodycze nigdy najzdrowsze nie będą. Co mnie zaciekawiło – chyba fragment pomarańczy na okładce. Almond Orange – Vegan to produkt niemieckiej firmy Ichoc. To jak z tą ceną? Ładne opakowanie kartonowe, ale zawierające czekoladę o wadze zaledwie 80g – a cena 10 zł!

Czekolada Almond Orange Vegan - IchocDo posłodzenia wykorzystano czysty cukier trzcinowy, wśród składników pojawiło się też coś ciekawego – napój ryżowy w proszku, a ponadto: olejek pomarańczowy, granulowane kawałki pomarańczy (chyba skórki – te żelkowe, których nie lubię, bo do zębów się przyklejają), drobne kawałki migdałów (nie trzeba ich zbytnio gryźć – co jest zaletą przy ogólnej twardości migdałów), pasta orzechowa. Wymienione składniki ogólnie w małych procentowo dawkach, większość to czekolada mleczna (min. 40% kakao – ponoć z upraw organicznych).

W smaku niezła (gdyby nie te wstawki żelkowe), bo lubię posmak (tu średnio wyczuwalny) pomarańczowy w połączeniu z czekoladą mleczną. Ocenić mogę na 3- (w skali od 1 do 5 to całkiem niezła ocena), ten minus za wysoką cenę w przeliczeniu na kg wynoszącą 125 zł.

Ocena ogólna (subiektywna) 3-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie w promocji (Sklep ekologiczny, wiosna 2016): 10 zł
Cena za kg: 125 zł
Liczba kcal w 100g: 568
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 54,9g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 36,6g
Ostrzeżenia: zawiera orzechy laskowe, migdały, może zawierać śladowe mleka, glutenu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *