Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Marcepanowe czekoladki Mozart – Reber

Marcepanowe czekoladki Mozart - ReberW końcu udało mi się kupić oryginalne kulki marcepanowe Mozart marki Reber. Niezwykle eleganckie wykonanie kartonowego pudełka nieco przypominające książkę w twardej oprawie ze złoceniami na froncie ma uzasadniać wyjątkowość bombonierki o wadze 240g i jej wysoką cenę. Za to pudełko zawierające indywidualnie pakowanych w folię aluminiową 12 kulek czekoladowych zapłaciłem w Almie 35,99 zł, co przekłada się na 149,96 zł za kg! Ze względu na estetykę, świetnie taka bombonierka nadaje się na słodki upominek.

Marcepanowe czekoladki Mozart - ReberNa zdjęciu widać dwie osoby, a przy każdej z nich inną kulkę. Różnica polega na gatunku czekolady. Po lewej mamy czekoladę mleczną, a po prawej gorzką (min. 60% kakao). Nadzieniem w obu przypadkach jest marcepan o dwóch smakach – klasycznym migdałowym i pistacjowym. Wewnątrz marcepana znajduje się kulka z kremem kakaowo-orzechowym z orzechów laskowych.

Ogólnie wrażenia pozytywne, choć wersja w czekoladzie mlecznej trochę za słodka, natomiast czekolada ciemna jest trochę zbyt gorzka. Mogę tak ocenić, bo mam porównanie do wersji kompromisowej, gdzie czekolada jest ciemna, ale deserowa, a nie gorzka – chodzi o produkt marki J.D.Gross łudząco przypominający opisywany tu oryginał, a moim zdaniem równie smaczny i dużo tańszy, a dostępny w Lidlu. Po tym porównaniu wybieram do przyszłych zakupów jednak wersję kilkukrotnie tańszą, lepiej dopasowaną do mojego gustu smakowego.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie w promocji (Sklep Alma, marzec 2016): ok. 35,99 zł
Cena za kg: 149,96 zł
Liczba kcal w 100g: 512
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 52,7g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 29,3g
Ostrzeżenia:zawiera mleko, soję, migdały, orzechy laskowe, pistacje, może zawierać śladowe ilości pszenicy i jaj

Komentarze

  1. Muszka 12 listopada 2016 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *