Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Płatki kukurydziane w czekoladzie – Nestle

Płatki kukurydziane w czekoladzie - NestleNadszedł czas zwycięstw Polaków na Euro 2016, czas więc coś w skojarzonym temacie opublikować. Kolejna moja wizyta na stoisku z produktami z Niemiec zaowocowała zakupem pudełka (w wersji chyba specjalnej na Euro 2016) płatków kukurydzianych w czekoladzie marki Nestle. Proporcje wagowe czekolady do płatków to 74% – 26%, a i tak uważam, że czekolady jest tam za mało, a przez to (jak rzadko mi się to zdarza ocenić) produkt jest zbyt mało słodki.

Płatki kukurydziane w czekoladzie - NestlePudełko kartonowe zawiera w środku dwie paczki po 75g każda, trudno mi ustalić jakąś rzetelną cenę, ale zapłaciłem niemało, bo 11 zł za 150g. Nie jadłem nigdy żadnych płatków/kulek itp. dziwactw kukurydzianych sprowadzonych do nas z zachodu po upadku komuny – jako propozycje śniadania z mlekiem, więc nie mogę ich porównać z tym opisywanym tu produktem z Niemiec.

Płatki są mocno chrupiące i z charakterystycznym (zdecydowanie zbyt twardym dla zębów) dla kukurydzianych wyrobów zgrzytającym odczuciu gryzienia, nie jestem z tego powodu zadowolony, co w połączeniu z minimalnie zbyt małą słodkością deserowej czekolady sprawiło, że już drugi raz nie sięgnę po taki kukurydziany wymysł.

Ocena ogólna (subiektywna) 2-/5
Poziom słodkości – niski

Cena za opakowanie w promocji (Stoisko z towarami z Niemiec, maj 2016): 11 zł
Cena za kg: 73,33 zł
Liczba kcal w 100g: 504
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 57,3g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 25,8g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *