Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Marcepanowe czekoladki – Vanden Buleke

Marcepanowe czekoladki - Vanden BulekeKolejna nowość, na którą natknąłem się w Almie, to kwadratowa bombonierka zawierająca marcepanowe czekoladki oblane trzema wersjami czekolady. Jak zwykle wabikiem był napis (chyba zbyt często wykorzystywany przez producentów i trudno tu o weryfikację czy to stwierdzenie prawdziwe) belgian chocolate. Marcepanowe czekoladki wyprodukowała firma Vanden Buleke z Belgii.

Marcepanowe czekoladki - Vanden BulekeW kartonowym opakowaniu o wadze 250g znajdują się cztery rzędy jednakowej wielkości czekoladek z nadzieniem marcepanowym (21% migdałów w całym produkcie). Proporcje czekolady do marcepana to 35% do 65%, zatem czekolady jest niemało, choć i tak mogłoby być nieco więcej. Dwa rzędy zajęte przez marcepany oblane czekoladą mleczną i po jednym rzędzie czekoladą deserową i białą. O ile w przypadku czekolady deserowej produkt wydawał się bardzo dobry, to już w pozostałych przypadkach trochę za słodki. Jestem zbyt mało czuły na niektóre niuanse, więc nie zauważyłem też, że zapewne poszczególne gatunki różniły się i innym dodatkiem – wynika to z opisu na opakowaniu, wykorzystano bowiem przy produkcji trzy różne aromaty naturalne: waniliowy, pistacjowy i truskawkowy.

Mimo wszystko do jakości zastrzeżeń mieć nie można, ale cena dość wysoka, prawie 100 zł w przeliczeniu na kg. To raczej pomysł na słodki upominek, niż na zwykłą codzienną konsumpcję, mimo to każdy powinien raz sam spróbować i ocenić. Być może bardziej docenią to koneserzy marcepanów (choć i ja je bardzo lubię).

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie w promocji (Sklep Alma, listopad 2015): 24,90 zł
Cena za kg: 99,60 zł
Liczba kcal w 100g: 490
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 63g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 22g
Ostrzeżenia: zawiera mleko, soję, może zawierać śladowe ilości różnych orzechów, glutenu i jaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *