Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Kulki czekoladowe Twister z nadzieniem – Łużyckie Praliny

Kulki czekoladowe Twister z nadzieniem - Łużyckie PralinyRzadko mam okazję kupować w Netto, a jeszcze rzadziej trafiam na produkty sprzedawane tam okazjonalnie i o takich słodyczach dziś napiszę. Udało mi się trafić na opakowanie Twister o wadze 105g z kulkami z czekolady deserowej (dość sporo tej czekolady, bo po równo objętościowo nadzienia i samej czekolady) i nadzieniem czekoladowym. Poniższe zdjęcie ukazuje jakby nietypowy kształt opakowana, bo pudełko nie jest idealnym prostopadłościanem lecz od połowy ku górze zwężają się ścianki w wymiarze głębokości.

Kulki czekoladowe Twister z nadzieniem - Łużyckie PralinyJest to jakby imitacja markowych pralinek Lindor, które już wcześniej opisywałem (tamte słodkości były wyprodukowane przez Lindt i opakowanie miało wagę 98g). Tym razem to polskie pralinki wyprodukowane przez firmę Łużyckie Praliny.

Mam problem co do oceny zewnętrznej warstwy czekoladowej, bo niby to deserowa (ciemna) czekolada, ale o zawartości zaledwie min. 35% kakao. W smaku nadzienie za to świetne i całość sprawia wrażenie nie za słodkiego produktu, co bardziej jeszcze wciąga klienta. Niestety czekoladowa warstwa jest dość podatna na warunki temperaturowe, łatwo zachodzi białawym nalotem – i to nie tylko w moim przypadku tak było, bo i w sieci próbując coś więcej o tych pralinkach znaleźć, trafiłem na właśnie takie fotki też z białawym nalotem – który, jak wskazuje moje doświadczenie, sprawia, że smak czekolady nie jest już tak dobry, jak świeżo wyprodukowanej.

Drugi raz już nie udało mi się trafić na ten produkt, a chętnie jeszcze bym potestował, bo wrażenia smakowe pozytywne – wyjątkowo nie pamiętam ceny, choć i tak była oznaczona jako promocyjna – na pewno końcówka to 99 groszy, być może było to między 4,99 a 6,99 zł, ale głowy nie dam. Z pewnością sporo taniej od wspomnianych tu wcześniej pralinek Lindor.

Ocena ogólna (subiektywna) 3-/5
Poziom słodkości – średni

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *