Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Deserowe pralinki z nadzieniem – E. Wedel

Deserowe pralinki z nadzieniem - E. WedelW końcu przyszedł czas na zmierzenie się z nowym i mocno promowanym pomysłem od Wedla. Chodzi o pralinki z nadzieniem w trzech smakach, sprzedawane w eleganckim kartonowym sześciennym opakowaniu. Istnieją różne wersje smakowe opakowań zawierających po 18 osobno pakowanych czekoladek o łącznej wadze 192g, a w nich po trzy smaki nadzienia.

Deserowe pralinki z nadzieniem - E. WedelNie od razu się zdecydowałem na zakup, bo smaki początkowo oferowane jakoś do mnie nie przemawiały (za słodkie). Dopiero kiedy natknąłem się na wersję o nazwie Pralinki z nadzieniem o smaku chocolate mousse & orange/lemon tart/pavlova dessert i to ponoć w promocji, postanowiłem zaryzykować. Po pierwsze dlatego, że lubię czekoladę deserową, a jej dość sporo każda pralinka zawiera, po drugie – zasugerowałem się nadzieniem pomarańczowym.

Jednak smaki są aż trzy, i tylko jeden smakował tak wybornie – ten o smaku pomarańczowym, drugi (lemon tart) to słodko-kwaskowy smak (wyczuwalny mocno kwasek cytrynowy, dlatego nie za słodki produkt), trzeci (pavlova dessert) to już zdecydowanie nie mój ulubiony, to miała być jakaś kopia ciasta, którego pewnie w życiu nie jadłem (na powyższym zdjęciu prawa część opakowania ukazuje kawałek tego ciasta pokrytego grubą warstwą jakiegoś białego kremu z jagodami).

I jak tu ocenić mieszankę? Nie potrafię, bo składowe części oceny są drastycznie różne, plus na pewno za dobrej jakości czekoladę deserową (min. 50% kakao) i ładne opakowanie – produkt świetnie sprawdzi się jako słodki upominek, nie należy z pewnością do tanich.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Carrefour, luty 2016): 15,99 zł
Cena za kg: 83,28 zł
Liczba kcal w 100g: 482
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 57g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 29g
Ostrzeżenia: zawiera migdały, może zawierać orzechy, w tym orzechy ziemne, gluten, mleko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *