Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekoladki marcepanowe z nadzieniem wiśniowym – Anthon Berg

Czekoladki marcepanowe z nadzieniem wiśniowym - Anthon BergDziś nieco o znalezionych w Carrefourze czekoladkach marcepanowych (41%) z nadzieniem (25%) o smaku wiśni – całość w czekoladzie deserowej o zawartości kakao min. 50%. Wyprodukowana w Danii kolejna odsłona marcepanowa w wykonaniu marki Anthon Berg ma postać krążków, w odróżnieniu od wcześniej opisywanego batonika.

Czekoladki marcepanowe z nadzieniem wiśniowym - Anthon BergMarka Anthon Berg gwarantuje najwyższej jakości czekoladę deserową (ze składników mlecznych wykorzystują tylko tłuszcz maślany), której jest stosunkowo sporo w takim krążku. Wnętrze z nietypowym marcepanem, do którego użyto nie tylko migdałów, ale także jąder pestek moreli – sprawia, że po dodaniu rumu (zawartość alkoholu nie przekracza 1,4% wagi) uzyskany marcepan jest z kategorii tych bardziej wilgotnych. Nadzienie teoretycznie o smaku wiśni (12%) wyraźnie kwaskowate sprawia, że w połączeniu z wykwintną deserową czekoladą produkt nie jest za słodki – stosunkowo smaczny dla wielbicieli marcepana.

W kartonowym prostokątnym pudełku znajduje się 10 osobno zapakowanych krążków – na opakowaniu przyklejono polską etykietę (o fatalnej jakości wydruku), w której wartości procentowe składników różnią się od tych podanych na opakowaniu w innych językach, spisałem więc te z pudełka jako bardziej wiarygodne. Błąd wynika być może z tego, iż istnieje w sprzedaży kilka smaków nadzienia (między innymi śliwkowe).

Cena adekwatna do oferowanej jakości w tej klasie markowych słodyczy, w przeliczeniu na kg wynosi 76,33 zł, warto przynajmniej raz się skusić na ten lub inny smak nadzienia.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Carrefour, styczeń 2016): 20,99 zł
Cena za kg: 76,33 zł
Liczba kcal w 100g: 440
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 49g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 23g
Ostrzeżenia: zawiera migdały, może zawierać śladowe ilości mleka i orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *