Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Marzipan Classic – Niederegger Lubeck

Marzipan Classic - Niederegger LubeckPaluszki marcepanowe w półgorzkiej czekoladzie – tak brzmi polska nazwa na doklejonej do opakowania etykiecie niemieckiego produktu Marzipan Classic firmy Niederegger Lubeck. Produkt ma kształt długiego batonika i waży zaledwie 40g. Składa się z wyraźnie dających się odłamać kawałków – środek to typowy smak marcepanu (20% migdałów) oblanego stosunkowo grubą warstwą półgorzkiej (nie tylko z nazwy ale i ze smaku) czekolady o zawartości minimum 50% kakao.

Niemcy słyną z dużej gamy produktów marcepanowych i różnią się one głównie proporcjami oblanej marcepanem czekolady. Osobiście wolę czekoladę deserową, ponadto nieco zbyt dużo tej czekolady w stosunku do nadzienia – niedoścignionym wzorcem jest moim zdaniem marcepanowa czekolada Ritter Sport.

Marzipan Classic - Niederegger LubeckProdukt na tyle klasyczny, że trudno coś więcej napisać choćby o innych wyróżnikach smakowych.

Moim zdaniem cena zdecydowanie za wysoka, ale wiadomo, gdyż to produkt sprzedawany w sklepie Alma, gdzie do takich cen trzeba się przyzwyczaić. Warto wypróbować dla poszerzenia swych horyzontów smakowych, gdyby przypadkiem komuś bardziej pasował taki batonik od dużo tańszej czekolady Ritter Sport.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5

Cena za opakowanie (sklep Alma, styczeń 2013): 5,49 zł
Cena za kg: 137,25 zł
Masa kakaowa min. 50%
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *