Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Batonik biszkoptowy Luppo Dream Bar – Solen

Batonik biszkoptowy Luppo Dream Bar - SolenTakie rzeczy tylko w… Almie – czyli o nowym eksperymencie zakupu biszkoptowego batonika z nadzieniem kakaowym oblanym mleczną czekoladą. Podczas jednej z wizyt w Almie z zaciekawieniem sięgnąłem po pięciopak batoników Luppo Dream Bar nieznanej mi wcześniej marki Solen z Turcji. Ładnie opakowany zestaw ważył 150g, zatem waga jednego batonika to tylko 30g. To lekki produkt, bo to bardziej ciastko biszkoptowe wielowarstwowe, co widać na poniższym zdjęciu przedstawiającym pojedynczo opakowane ciastko.

Batonik biszkoptowy Luppo Dream Bar - SolenLekki nie tylko wagowo, ale i w odczuciu, bo to produkt oparty na biszkopcie, ale nie takim tradycyjnym, jakoś dziwnie zmieszanym z masą jakby ciut piaskową, w górnej części jeszcze trochę masy kakaowo-kremowej. A całość oblana czekoladą mleczną (min. 33% kakao) i symbolicznie szlaczkiem z czekolady deserowej (min. 47% kakao). Ogólnie dość smaczny.

Miałem do czynienia z już z kilkoma tego typu słodyczami na bazie biszkoptu, ale ten jest zupełnie inny i dlatego warto spróbować samemu, bo może ta turecka wyjątkowość komuś szczególnie podpasuje, zwłaszcza że cena nie jest zaporowa. Za pięciopak zapłaciłem 5,99 zł.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Alma, październik 2015): 5,99 zł
Cena za kg: 39,93 zł
Liczba kcal w 100g: 466
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 60g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 24,5g
Ostrzeżenia: zawiera pszenicę, jaja, mleko, soję, aromat waniliowy, może zawierać orzechy śladowe ilości sezamu, orzechów laskowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *