Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Edel Marzipan niezwykła czekolada – Schluckwerder

Edel Marzipan niezwykła czekolada - SchluckwerderKolejny produkt rodem z Niemiec kupiłem tym razem w Auchan, a nie jak zwykle na targowisku (mieszkając kilkanaście km od niemieckiej granicy). To wyjątkowa czekolada Edel Marzipan marki Schluckwerder. Może poniższe zdjęcie nie wyszło najlepiej, ale czekolada jest w kartonowym pudełku niby białym lecz odrobinę poszarzałym, co wychwycił aparat fotograficzny.

Edel Marzipan niezwykła czekolada - SchluckwerderWyjątkowość tej czekolady polega na tym, że jest to tabliczka o wadze 100g bez podziału na zauważalne kostki. Spora ilość nadzienia marcepanowego (raczej suchego) oblana odpowiednio grubą (ale bez przesady – w proporcjach 6:4 na korzyść marcepanu) warstwą czekolady deserowej (min 54% kakao), co od góry sprawia wygląd pofalowanej powierzchni, niespotykany w przypadku innych tabliczek czekolady.

Połączenie tych dwóch składników jest wręcz w idealnych proporcjach i choć już raz trafiłem na podobnie dobrą jakość w kwadratowych czekoladach Ritter Sport, to tam wyraźnie da się odczuwać smakowo różne obszary w róży sposób, bo decyduje o tym ilość czekolady zmienna na obrzeżach poszczególnych kostek i na ich łączeniach. Tu mamy bardziej jednorodną postać niezwykle smakowitego marcepana w deserowej czekoladzie. Cena niestety nie należy do najniższych, choć w kategorii jakościowej 5/5 to nie i tak dość przyzwoita.

Ocena ogólna (subiektywna) 5/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Auchan, grudzień 2015): 8,50 zł
Cena za kg: 85 zł
Liczba kcal w 100g: 489
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50,1g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 27,1g
Ostrzeżenia: zawiera mleko, soję, może zawierać orzechy ziemne, włoskie, pistacje, gluten

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *