Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Belgijskie trufle czekoladowe Lemaitre – Meroso Foods

Belgijskie trufle czekoladowe Lemaitre - Meroso FoodsSporo się naszukałem, aby zidentyfikować opisywane dziś belgijskie trufle czekoladowe oznaczone na opakowaniu jako Lemaitre Chocolatier Belge w wersji Noir (czyli w ciemnej czekoladzie – choć bez przesady, nie jest to gorzka czekolada, raczej deserowa, min. 50% kakao). Producentem jest Meroso Foods z Belgii.

Kartonowe opakowanie zawiera półkuliste trufle z mlecznej czekolady (min. 33% kakao) z nadzieniem truflowym posypane płatkami ciemnej czekolady – no właśnie, ta posypka widoczna na zdjęciu nie zawsze trzyma się całości, co sprawia, że trzeba niezwykle uważać, żeby nie ubrudzić ubrania spadającymi i roztapiającymi się płatkami tej deserowej czekolady – najlepiej spożywać je z talerzem tuż pod brodą.

Belgijskie trufle czekoladowe Lemaitre - Meroso FoodsZawartość prócz składowych kakao to głównie składowe mleka, do tego aromat waniliowy i niestety także tłuszcze roślinne. W smaku dobre połączenie, nadzienie nie jest nazbyt „piaskowe”, jak czasem trafiam w polskich produktach określanych mianem słodyczy truflowych, dość słodkie, ale w przyjemnym sensie, a nie nadmiernie mlecznym.

Pudełko to o wadze 175g udało mi się kupić w Almie w promocyjnej cenie 6,99 zł (poza promocją 13,99 zł w chwili publikacji tego wpisu), sprzedają też i inne smaki (karmelowe, szampańskie, orzechowe) – każdy według uznania powinien spróbować swój ulubiony smak. Nie wszystkie wersje mają te odpadające płatki, a to z ich powodu raczej drugi raz nie kupię tych słodyczy.

Ocena ogólna (subiektywna) 3-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Alma, październik 2015): 13,99 zł
Cena za kg: 79,94 zł
Liczba kcal w 100g: 579
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 49g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 40g
Ostrzeżenia: zawiera mleko, lecytynę sojową, może zawierać śladowe ilości orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *