Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada mleczna o smaku cytrynowym – The Belgian Chocolate Group

Czekolada mleczna o smaku cytrynowym - The Belgian Chocolate GroupJako zwolennik mlecznych czekolad o smaku pomarańczowym trafiłem w Auchan na czekoladę mleczną o smaku cytrynowym. Wyprodukowano ją przez wcześniej nieznaną mi markę The Belgian Chocolate Group z Belgii. To tabliczka o klasycznej wadze 100g w kartonowym opakowaniu, z ładną etykietą i w przystępnej (jak na takie nietypowe produkty) cenie 5,99 zł.

Czekolada mleczna o smaku cytrynowym - The Belgian Chocolate GroupW odróżnieniu od smaku pomarańczowego uzyskiwanego w czekoladach przez dodanie aromatu, tutaj zastosowano zwykły kwasek cytrynowy w proszku, a raczej w postaci małych drobinek, które dają bardzo wyrazistą kwaskowość. Niestety te drobinki są punktowe (podobnie jak czekolady z solą, choć kwasek cytrynowy jest intensywniejszy w odczuciu smakowym dla języka) i czekolada nie ma jednolitego posmaku, lecz jest zwykłą mleczną czekoladą (min. 31% kakao) z drobinkami wyraźnie odstającego, zbyt intensywnego smaku kwaśnego.

Jeśli ktoś lubi eksperymenty typu czekolada z solą, pieprzem czy papryką, to może spróbować, pozostałym polecam lepiej dobrane smaki do indywidualnych preferencji, dostępne w często niższych cenach.

Ocena ogólna (subiektywna) 2-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Auchan, maj 2015): 5,99 zł
Cena za kg: 59,90 zł
Liczba kcal w 100g: 528
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 57,9g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 29,6g
Ostrzeżenia: zawiera mleko, lecytynę sojową, kwas cytrynowy, może zawierać śladowe ilości orzechów, gluten

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *