Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada nadziewana pistacjowa – Terravita

Czekolada nadziewana pistacjowa - TerravitaDługo się broniłem przed tym, aby sięgnąć po produkt marki Terravita, bo wcześniej miałem złe skojarzenia smakowe co do tego producenta. Skusiła mnie jednak wyjątkowość pewnej czekolady nadziewanej, a mianowicie nadzienie pistacjowe – a to ze względu na inne czekolady o tym smaku, jakie zachwyciły mnie dość nieoczekiwanie, np. ta od Lindt. Niestety i tym razem zawiodłem się na jakości Terravity…

Czekolada nadziewana pistacjowa - TerravitaAle czego można się spodziewać po niskiej cenie (2,36 zł za tabliczkę 100g), plastikowej folii jako opakowaniu, niskiej zawartości kakao w czekoladzie (ledwie 25% masy kakaowej) i składnikach nadzienia (głównie mleko, a raczej jego pojedyncze składniki w różnych proporcjach), roślinnym tłuszczu utwardzonym i mieszance miazgi orzechowej w oszałamiającej proporcji do zawartości: 2% orzechów arachidowych i 1% orzechów pistacjowych, a do tego jakieś aromaty… Reszty składników już nie chcę umieszczać – i tak wiadomo, że słodycze nie są od tego, aby emanowały zdrowymi składnikami, ale ich połączenie może w znaczący sposób wpływać na jakość odczuć smakowych – tu producent się nie popisał. Ogólnie barwa nadzienia biaława z lekkim zabarwieniem zielonkawego, nie tak intensywnie, jak wyszło na zdjęciu opakowania.

Tu ani sama czekolada nie jest zbyt smaczna, ani nadzienie nie sprawia wrażenia pistacjowego – pierwsze dziwne wrażenie to jakby lekka nuta mięty (może coś w tych aromatach takiego jest?), która po chwili ustępuje głównie odczuciu przesadnej słodkości i to tej gorszej odmiany, czyli z mleka w proszku… Jak dla mnie nic godnego polecenia, na pewno drugi raz już nie kupię i moje postanowienie co do unikania tego producenta tylko się utwierdziło.

Nie jest łatwe budować markę na polskim rynku wśród takich krajowych konkurentów jak Wedel, Wawel, Goplana czy Solidarność – czy więc celują nie w najwyższą jakość, a w niższą półkę cenową? Każda skuteczna strategia jest warta stosowania w danym otoczeniu rynkowym.

Ocena ogólna (subiektywna) 1+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Auchan, wrzesień 2015): 2,36 zł
Cena za kg: 23,60 zł
Liczba kcal w 100g: 551
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 57,6g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 33,7g
Ostrzeżenia: oprócz orzechów arachidowych i pistacjowych może zawierać śladowe ilości innych orzechów i glutenu, a ponadto mleko, soję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *