Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Ciastka biszkoptowe Choc & Choc – Milka

Ciastka biszkoptowe Choc & Choc - MilkaCiastka biszkoptowe Choc & Choc wyprodukowane przez Milkę charakteryzują się wysokim poziomem słodkości, zapewne dzięki modnemu ostatnio syropowi glukozowo-fruktozowemu (łącznie 61% to węglowodany, co jest chyba rekordem wśród opisywanych na tym blogu słodyczy). Do tego niestety cała masa chemikaliów, których zadaniem jest utrzymanie pulchności, świeżości i estetycznego błyszczącego wyglądu…

Ciastka biszkoptowe Choc & Choc - MilkaOpakowanie przypomina typowe pudełka plastikowe na delicje, przykryte folią aluminiową (dlatego taka pomięta postać na zdjęciu) – a w środku faktycznie coś delicjowatego, ale w nowoczesnej odmianie. To dwa biszkoptowe ciastka sklejone warstwą kremu z ciemnej czekolady, a całość oblana czekoladą mleczną charakterystyczną dla Milki. 150g zawartości to ledwie 6 takich podwójnych krążków widocznych na opakowaniu. Ceny różne – od 5,99 zł w promocji w Almie do 7,99 zł w standardowej sprzedaży (np. w Tesco).

Mam mieszane uczucia co do oceny – totalnie słodkie, ale pomysłowe, bo mocno czekoladowe wnętrze wciąga – trudno mi powiedzieć też, na ile węglowodany i cała gama chemicznych dodatków powodują narkotyczne wręcz uzależnienie od sięgnięcia po kolejną sztukę sporego ciastka. Chyba 4 razy zabierałem się za opis (tyle też razy kupowałem kolejne opakowanie), zanim uznałem, że czas już to zrobić i nie sięgać więcej po taką tablicę Mendelejewa i ów syrop glukozowo-fruktozowy.

Ocena ogólna (subiektywna) 3+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Alma, październik 2015): 5,99 zł (cena w promocji)
Cena za kg: 39,93 zł (cena w promocji)
Liczba kcal w 100g: 470
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 61g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 23g
Ostrzeżenia: zawiera gluten, orzechy, mleko, soję, substancje spulchniające, utrzymujące wilgoć, glicerol, aromaty i pełno różnych E-XYZ!

Komentarze

  1. Daruś 14 stycznia 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *